UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych

 
Elbląg, Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych
fot. nadesłana

Jest elblążaninem, którego inspiruje architektura rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości. W poniedziałek, 8 kwietnia, o godz. 18 do CSE „Światowid” odbędzie się wernisaż prac Sławomira Zawistowskiego.

Wystawa zatytułowana jest „Szlakiem miejsc zwyczajnych i niezwykłych”. - Długi czas w malarstwie interesowała mnie głównie technika olejna, do malowania akwarelą wróciłem po latach – mówi Sławomir Zawistowski. – Ten cykl prac to przede wszystkim dbałość o detale, zarówno architektoniczne, jak i te świadczące o historii, a więc łuszczące się tynki czy ubytki cegieł. Często to właśnie te elementy decydują o moim zainteresowaniu tym, a nie innym obiektem.
       Prezentowane na wystawie prace powstały w latach 2016 - 2018 i są owocem zarówno pieszych, jak i rowerowych wędrówek po okolicy. Tematem tych prac jest architektura, ale nie nowych domów, ulic i współczesnych pawilonów. Budynki, które szczególnie interesują artystę, to nie tylko zabytki Elbląga, Fromborka i okolicznych wiosek, ale przede wszystkim stare, nadgryzione zębem czasu domy elbląskie, od lat wtopione w pejzaż miejski. Podczas wypraw rowerowych powstały akwarele ukazujące małomiasteczkową architekturę Młynar i Tolkmicka.
       Wystawa będzie dostępna dla oglądających na holach I i II p. CSE „Światowid” do 10 maja 2019 r.
      
       Sławomir Zawistowski
       W swojej twórczości sięga po techniki malarstwa olejnego, rysunek i akwarelę. Jest uczestnikiem plenerów plastycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Związany zawodowo ze Spółdzielczym Domem Kultury „Zakrzewo”. Kurator odbywających się tam w cyklicznych wystaw pod hasłem Otwarty Salon Plastyczny (1992 – 2011). Dwukrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta za działalność na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama