UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tomek w podróży

 
Elbląg, Tomek w podróży
fot. nadesłana

Tomek Gliniecki – znany elblążanom jako popularyzator wiedzy historycznej, autor książek poświęconych drugiej wojnie światowej tym razem "prywatnie" jako podróżnik i wielbiciel garbusów.  Spotkanie z nim w ramach cyklu „Podróże dalekie i bliskie – opowieści elblążan” odbędzie się Filii nr 5 na Osiedlu Zawada w piątek, 14 października o godz. 17. Wstęp wolny.

Fantazje podróżnicze, realizowane przy pomocy starego samochodu to od ponad dwóch dekad specjalność elblążanina, Tomka Glinieckiego. W kilkudziesięcioletnim volkswagenie garbusie, z rodziną i gronem przyjaciół w identycznych samochodach, zwiedził niemal wszystkie kraje Europy, a w niektórych bywał po wielokroć. Przekraczał granice kontynentu, wjeżdżając zarówno do Azji, jak i do Afryki. Wspinał się na górskie serpentyny i wypoczywał na plażach, wędrując od Casablanki po Krym. W minione wakacje objechał Włochy i przeprawił się na Sycylię, spenetrował też pogranicze niemiecko-czeskie wzdłuż Doliny Szumawy. Ponieważ Gliniecki wiąże wakacyjne podróże z wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim i z każdej wyprawy przywozi sporo zapisków i zdjęć, jego opowieści o odwiedzonych miejscach mają charakter osobistej gawędy i niosą ze sobą wiele cennych spostrzeżeń. Na taką gawędę zapraszamy…
      
       Tomasz Gliniecki – elblążanin z urodzenia i z wyboru. Z wykształcenia pedagog. Wieloletni dziennikarz. Popularyzator wiedzy historycznej. Recenzent książek historycznych, twórca programu telewizyjnego „Okruchy czasów wojny”. Zainteresowania minionymi czasami koncentruje wokół pierwszej i drugiej wojny światowej – głównie Niemiec i Rosji/Związku Sowieckiego, jak też historii regionalnej Warmii i Mazur (Prus Wschodnich). Autor książek: „Elbląg czasów wojny : między fantazją a prawdą”, „Elbląskie okruchy XX wieku”, „Walki o Elbląg. Styczeń-luty 1945”. Prywatnie miłośnik garbusów i podróży.
      
       Filia nr 5 mieści się przy ul. Rodziny Nalazków 20 w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 1.
       Więcej informacji:
       Filia nr 5
       ul. Rodziny Nalazków 20
       tel. 55 625 60 95(96)
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama