UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Vivaldisco – EOK otwiera 2020 rok!

„Część naszego codziennego pejzażu dźwiękowego”. „Najbardziej nieśmiertelne dzieło Vivaldiego”. „Te kilkadziesiąt minut wyraża muzyczną epokę baroku”. Supelatywy na temat „Czterech pór roku” można tylko mnożyć i nic dziwnego, że na przestrzeni niemal 300 lat setki kompozytorów opracowywało ten utwór. Wśród nich Max Richter, który tchnął w dzieło ducha XXI wieku. Przekonamy się o tym 12 stycznia – czas na Vivaldisco!

W sali koncertowej ZPSM przekonamy się, że pogłoski o anachroniczności i przewidywalności „Czterech pór roku” są nie tyle przesadą, co arcyprzesadą. I to w wersji do sześcianu – pracę z kompozycją Richter określił jako „kopanie głębokiego szybu w kopalni i odkrywanie diamentów, niedostępnych na powierzchni”. Owych „diamentów” wysłuchamy dzięki koncertmistrzyniom EOK – Karolinie Nowotczyńskiej i Pauli Preuss.

„Cztery pory roku” w wersji Richtera zachowują plastyczność i temperament oryginału, a zarazem zyskują współczesną aurę – dzięki nawiązaniom do takich nurtów, jak muzyka elektroniczna czy minimal music. Choć otwarte na współczesność, solistki nie zapomną przy tym o miłośnikach muzycznej tradycji – w Sali Koncertowej zabrzmi też oryginalne vivaldowskie arcydzieło.

 

12.01.2020, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:           

Paula Preuss – skrzypce

Karolina Nowotczyńska - skrzypce

W programie m.in.

A. Vivaldi – Cztery pory roku

A. Vivaldi – Cztery pory roku w opracowaniu Maxa Richtera


        

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny


        

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl


        

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama