UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiolonczela z charakterem

Elbląg, Wiolonczela z charakterem
fot. nadesłana

Z wiolonczelą u boku, smyczkiem w ręku i w otoczeniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. W takich okolicznościach Yibai Chen wzniesie się na Himalaje wiolonczelistyki, co nastąpi 4 kwietnia w sali koncertowej ZPSM. Wszystko w ramach Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Smyczkowych.

Solista wykona wówczas m.in. Koncert wiolonczelowy C-dur Józefa Haydna – utwór, jak żaden inny, przesycony trudnościami wykonawczymi. To kompozycja wymarzona dla wirtuozów, a jej historia mogłaby posłużyć za scenariusz filmu przygodowego. Zanim bowiem Koncert znalazł się w repertuarze najwybitniejszych wiolonczelistów XX wieku, przez niemal dwa stulecia pozostawał zaginiony. Partyturę odnalazł dopiero w 1961 roku, w Muzeum Narodowym w Pradze, czeski muzykolog, Oldřich Pulkert, a powtórne prawykonanie utworu odbyło się podczas festiwalu „Praska Wiosna”. Swoją popularność kompozycja zawdzięcza Mścisławowi Rostropowiczowi, który mawiał, że „choć prosta w konstrukcji, w pełni oddaje charakter wiolonczeli”.

 


       Z utworem zmierzy się artysta, którego koncerty doczekały się miana „pokazów wiolonczelowej perswazji”. Swoją ekspresją i indywidualizmem Yibai Chen zachwycił dotychczas m.in. jurorów zeszłorocznego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, podczas którego zajął III miejsce. „Kultura liberalna” widziała w nim nawet zwycięzcę konkursu, pisząc że „jego propozycje, pełne kontrastów, napięć i kulminacji, […] okazały się najatrakcyjniejsze”. Solista od lat udowadnia, że wierność partyturze może iść w parze z oryginalnością interpretacji, o czym mogli się przekonać melomani m.in. z Chin, Wielkiej Brytanii, Kanady i Niemiec. W kwietniu do tego grona dołączą elbląscy melomani.
      
       04.04.2019, czwartek, 19:00                                                 
       sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
       Wykonawcy:
       Szymon Stec – dyrygent
       Yibai Chen - wiolonczela
       Elbląska Orkiestra Kameralna
        
       Repertuar:
       W. Mozart - Divertimento f-dur KV 138
       J. Haydn - Koncert wiolonczelowy c-dur
       D. Szostakowicz - Symfonia kameralna c-moll op. 110 a
       R. Twardowski – Oberek na orkiestrę smyczkową
        
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
       Bilety: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
        
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
       Koncert pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.      
        
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      


       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama