UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Wystawa wyróżnionych uczniów z Liceum Plastycznego

 
Elbląg, Wystawa wyróżnionych uczniów z Liceum Plastycznego
Reklama

We wtorek, 4 października w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” odbędzie się wernisaż wystawy wyróżnionych uczniów z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

Mimo, że Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaczyna ledwie dziewiąty rok działalności jest placówką dobrze znaną i wyróżniającą się pośród podobnych szkół w Polsce. Od początku szkoła z powodzeniem uczestniczy w wielu prestiżowych przedsięwzięciach, przeglądach, konkursach, akcjach ulicznych, wymianach międzynarodowych pod patronatem Unii Europejskiej, zaprasza wybitnych artystów polskich i zagranicznych, których angażuje w gościnne zajęcia i warsztaty, rozpisuje własne konkursy plastyczne o zasięgu ogólnopolskim wyznaczając sobie coraz bardziej poczesne miejsce na mapie kulturalnej kraju i Europy.
       - Ostatnim spektakularnym sukcesem szkoły był znakomity wynik w Makroregionalnym Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Nałęczowie. Jako szkoła Gronowo Górne zajęło III miejsce. Biorąc pod uwagę punkty, wynik był lepszy nawet niż w 2014 roku na 9 Przeglądzie w Łomży, kiedy to Gronowo zajęło miejsce I – informują organizatorzy. - Z trojga zwycięzców wewnątrzszkolnego etapu konkursu, wyznaczonych do Przeglądu Makroregionalnego w Nałęczowie, dwie uczennice osiągnęły wynik na tyle dobry, że znalazły się w czołowej trzydziestce kraju i zostały wytypowane na finałowy Ogólnopolski Przegląd w Dłużewie skąd wróciły z Indeksami Akademii Sztuk Pięknych.. To wielki sukces. Przed nimi czwarta klasa, dyplom i matura ale droga na dowolnie wybrane uczelnie już otwarta.
       W Galerii Nobilis - Centrum Spotkań Europejskich prezentujemy wybrane prace owej wyróżniającej się trójki:
       Magdalena Sadowa – na przeglądzie reprezentowała malarstwo, ale jest uzdolnina wszechstronnie. Znakomicie rysuje i rzeźbi, robi świetne grafiki. Jej prace charakteryzuje inteligencja i swoisty puryzm.
       Wiktoria Kieniksman – na przeglądzie rzeźbiła i prawdopodobnie tę dziedzinę wybierze na studiach. Jej rysunek jest wyrazisty i, jeśli istnieje takie kryterium, rzeźbiarski właśnie, z dobrze określonym światłocieniem, trójwymiarowy. Ma także interesujące malarstwo.
       Grzegorz Kozłowski – niezwykle pracowity rysownik, malarz i grafik. Jest całkowicie pochłonięty pasją twórczą, co w tym wieku nieczęsto się zdarza. Rysuje nieustannie w każdej możliwej chwili i w każdym miejscu. Jego rysunki przywodzą na myśl prace Rembrandta, Van Gogha czy Durera.
       W Galerii Nobilis młodzi artyści zaprezentują swoje aktualne prace. Uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek, 4 października o godz. 17. Wystawę można oglądać 15 listopada. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama