UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zdrowa aktywność dla każdego

 
Elbląg, Zdrowa aktywność dla każdego
Reklama

Centrum Tańca „Promyk” z myślą o popularyzacji aktywnego wypoczynku, przygotowało serię spotkań i zajęć skierowanych do dzieci oraz seniorów. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu – spotkania z tańcem towarzyskim, a dla starszych mieszkańców Elbląga – zajęcia fitness. Odbywać się one będą cyklicznie do końca roku. Działania prowadzone są w celu zaszczepienia, u osób w różnym wieku, zdrowego stylu życia i zamiłowania do aktywności fizycznej.

Zajęcia z tańca towarzyskiego korzystnie wpływają na rozwój fizyczny i intelektualny dzieci. Młodzi ludzie, którzy systematycznie utrwalają kroki i układy taneczne, jednocześnie pracują nad prawidłową postawą ciała, koordynacją ruchową, a także kształtują swoją osobowość oraz pewność siebie i poczucie własnej wartości.
       W tym roku, z tańcem towarzyskim, spotykać się będą uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 12. Zajęcia będą raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. W sumie zrealizujemy około 30 godzin zajęć. Taka ilość spotkań pozwoli dzieciom zdobyć umiejętności na takim poziomie, aby na koniec grudnia zaprezentować się na turnieju, który odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
       Z myślą o seniorach, których w naszym mieście nie brakuje, „Promyk” przygotował zajęcia również dla nich. Aby poprawić ich sprawność fizyczną, kondycję i ogólne samopoczucie prowadzimy cotygodniowe zajęcia fitness 60+. Ćwiczenia te pozytywnie wpływają na układ krążenia i oddechowy. Aktywność fizyczna może nie tylko wspomóc wydolność organizmu, ale również zmniejszyć skutki demencji, wyeliminować stres, depresję i poprawić zdolności umysłowe. Ruch to zdrowie, dlatego też jesteśmy otwarci dla osób, które tego zdrowia potrzebują najbardziej.
       Pierwsze w zajęcia odbyły się już w ubiegły czwartek. Obydwie formy poprowadziła wykwalifikowana instruktorka tańca towarzyskiego - Paulina Czyżyk.
       Działanie realizowane jest w ramach zadania „Aktywność sportowa = zdrowie” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.
      
Paula Radzikowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama