UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zmarł Marek Milczarczyk

Elbląg, Zmarł Marek Milczarczyk
fot. nadesłana

Odszedł Marek Milczarczyk. Aktor debiutował na scenie elbląskiego Teatru Dramatycznego. W ostatnich latach wrócił do Elbląga, można go było oglądać m. in. w Cudzie Mniemanym czyli Krakowiakach i Góralach.

Jego związek z Elblągiem rozpoczął się na IV roku studiów Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Zagrał tu w spektaklach dyplomowych: Benvolia w  Romeo i Julii (reż. J. Machulski) i Stańczyka, w Farfurce Królowej Bony (reż. E. Kołogórska). W 1983 r. zaczął pracę w elbląskim Teatrze Dramatycznym rozpoczynając swoją aktorską drogę. Zagrał w spektaklach: Czerwone pantofelki, Pastorałka, Pod Akacjami i Poskromienie złośnicy. W latach 1984-1994 był aktorem w Teatrze im. Osterwy w Lublinie. Od 1994 do 2016 r. związany z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu.
       Swoje ostatnie role zagrał w teatrze, w którym debiutował, Teatrze im. A Sewruka w Elblagu. Zapamiętamy go nie tylko ze spektakli  Cud Mniemany czyli Krakowiacy i Górale czy Skąpiec. W grudniu, 2018 r., wcielił się w rolę Scholastyka w  Igraszkach z diabłem (reż. B. Wyszomirski) oraz zrealizował monodram Słoń Ł. Staniszewskiego. Niecały miesiąc temu, 27 marca, odczytał na uroczystej Gali orędzie Carlosa Cedrana z okazji 58. Międzynarodowego Dnia Teatru.
        Zagrał ponad 50 ról.  Laureat nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w 2002 i 2005 roku oraz zdobywca Statuetki Wilama – nagrody w plebiscycie toruńskiej publiczności w roku 2003.
       Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 17 kwietnia 2019 r. o g. 11:00 w Kościele Rzymskokatolickim  pw. Św. Andrzeja Boboli w Rydzewie,  przy ul. Mazurskiej 73.
      
Kamila Łyłka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama