UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tę klatkę trzeba wyremontować

 
Elbląg, Tak budynek przy al. Grunwaldzkiej 101 wygląda na zewnątrz
Tak budynek przy al. Grunwaldzkiej 101 wygląda na zewnątrz (fot. Anna Dembińska)
Reklama

- Budynek przy al. Grunwaldzkiej 101 został ładnie wyremontowany z zewnątrz, ale co ze środkiem, z klatką schodową? Jest odrapana, są pęknięcia, farba odpada, widać pleśń – mówi jeden z naszych Czytelników. Zobacz zdjęcia. Zarząd Budynków Komunalnych odpowiada, że sprawę zna, wie, że remont jest potrzebny, ale nie ma na niego pieniędzy.

Jak dodaje nasz Czytelnik, stan klatki schodowej jest fatalny i utrzymuje się co najmniej od kilku lat. Prosi również, aby ZBK podjął interwencję w tym zakresie. Ten odpowiada, że o potrzebie prac remontowych wie, ale nie ma na nie funduszy, dlatego w najbliższym czasie nie można na nie liczyć.

"W uzasadnieniu zwracamy uwagę, że realizacja przedmiotowej inwestycji wymaga znacznych nakładów finansowych. W związku z tym wykonanie powyższych prac nie będzie możliwe w krótkim okresie czasu, natomiast w przyszłości uzależnione będzie od środków pieniężnych przeznaczonych na remonty gminnego zasobu mieszkaniowego" – wyjaśnia ZBK. - "Środki finansowe jakimi dysponuje Zarząd Budynków Komunalnych na cele remontowe są niewystarczające na realizację wszystkich potrzeb. Podkreślamy, że w dużym stopniu omawiany budynek jest dewastowany przez samych mieszkańców. Dewastacja części wspólnych, m.in. klatki schodowej oraz pomieszczeń piwnicznych powoduje, że prowadzone na bieżąco zabezpieczające prace konserwacyjne pochłaniają znaczną część posiadanych przez nas środków finansowych. Nadmieniamy, że w ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont przedmiotowej nieruchomości w zakresie ocieplenia ścian zewnętrznych oraz naprawy dachu, łączny koszt znacznie przekroczył 200 tys. zł. Dodatkowo informujemy, że zaległości mieszkańców budynku przy al. Grunwaldzkiej 101, na dzień dzisiejszy, wynoszą - 160 749,01 zł". 

 

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Chyba ważniejsze dla bezpiecznego i zdrowego życia lokatorów to jest panie dyrektorze ZBK usunięcie tej zgnilizny wewnątrz budynku. Ale wg ZBK liczy się "efekt zewnętrzny", co na to pan prezydent?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 25
  kolo(2019-09-06)
 • ZBK zgarnia czynsze i mówi że nie ma kasy. Przykład ZBK pobiera opłaty za targowisko miejskie a co krok dziury, nogi można połamac. Handlujący płacą opłaty za miejsce handlowe gdzie te piniązki idą?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 23
  (2019-09-06)
 • Od lat piszemy ze ZBK nie zabudowane ma miejsca śmietniki i są nie zamkniete i co efekt śmieci fruwają wszędzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  (2019-09-06)
 • ZBK. Postawcie kontenery i wyprowadzić patologie na te mieszkania. Obecnie praca jest kto nie chce nie poracuje to zadłuza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  38 0
  (2019-09-06)
 • oto polska wlasnie na zewnatrz ladnie a w srodku syf i zgnilizna!!! Co prawda to sami mieszkancy doprowadzili do takiego stanu zachowujac sie gorzej niz swinie w chlewie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35 3
  (2019-09-06)
 • Ten ZBK na nic nie stać, ludzie płacą czynsze nie małe i drogi zaniedbane, klatki obdrapane, wiat na śmietniki brak. Ale na remont Ratuszwej 4 pieniądze się znalazły. Wspólnoty mieszkaniowe stać na wszystko, spółdzielnie mają przepych pieniędzy, nie wiedząc co z nimi robić, wymyślają kamery szlabany etc. A ZBK towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma na nic biedacy wszystko by wyburzyli, tylko za czyje ten remont Ratuszowej?? Pilniejszych potrzeb nie było?? Co na to miasto które powinno nadzorować ZBK??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 13
  Tomasz 85(2019-09-06)
 • Wspólnota oraz spółdzielnia żeby wyremontować domy dolicza do opłat fundusz remontowy oraz bierze kredyt który w końcu i tak płaci lokator. Może taki sam system zastosować wobec mieszkańców ZBK.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  27 2
  (2019-09-06)
 • A jak tam zadłużenie budynku ?? w czynszach ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19 2
  (2019-09-06)
 • zbk nie może od lat przejścia wyremontować miedzy robotniczą a próchnika. dzieci chodzą miedzy śmietnikami do szkoły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  (2019-09-06)
 • Klatka w budynku przy Grunwaldzkiej 91 też wymaga gruntownego remontu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 7
  Lol(2019-09-06)
 • tytuł artykułu nie jest adekwatny! powinno być - "wcale nie trzeba remontować klatki -niech najpierw zapłacą czynsz" Czy to nie jest skandal, że nikt w ZBK nie sprawdził przed remontem ile jest zaległości??? Prezenty robią hołocie z pieniędzy innych mieszkańców płacących regularnie czynsze. .. .Uważam, że tym powinna się zainteresować Prokuratura a może i RIO. .. Inni czekają na jakikolwiek remont latami a ty rach ciach i mają docieplony budynek i jeszcze bezwstydnie ryje rozdziawiają i żądają dalszych prezentów. .. gdzie jest Komisja Rady Miasta, która przyjrzy się "rozdawnictwu" prezentów dla hołoty. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 1
  się wkoor...łem(2019-09-06)
 • Szkoda że nie dano zdjęcia tej ochydnej klatki w środku. Już dawno żadna patologia tam nie mieszka, a szanowny ZBK nie wspomniał słowem że cała kasa na dach i remont elewacji była od inwestora osiedla Sadowa, a nie od nich. Po to, żeby nowym mieszkańcom osiedla poprawić widok za oknem. Ten blok już zagraża życiu ludzi, tylko czekać na jakąś tragegię.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 4
  (2019-09-06)
Reklama