Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Bo warto uczyć się języków

 
Elbląg, Bo warto uczyć się języków fot. nadesłana
Rek

Konkurs „Mam Talent", quizy językowe oraz prezentacje dotyczące aspektów kulturoznawczych - to tylko niektóre z wielu atrakcji, jakie przygotowano dla młodzieży tłumnie zgromadzonej na „Dniu Lingwistycznym” zorganizowanym przez Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu.

Już po raz piąty w Instytucie Pedagogiczno-Językowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu zorganizowano Dzień Lingwistyczny. Jego organizatorami byli studenci lingwistyki stosowanej, członkowie koła kulturoznawczego oraz wykładowcy Instytutu: mgr Elżbieta Genge, mgr Danuta Zdrojewska oraz dr Agnieszka Żółtowska.
     Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie Liceów Ogólnokształcących  z Elbląga, Pasłęka i Braniewa, ZSTI z Elbląga oraz młodzież z Gimnazjum  SPSK  wraz z nauczycielami.
     Licznie zebrani mogli zapoznać się z wrażeniami z wyjazdów zagranicznych. Swoimi doświadczeniami podzieliły się Judith Alvarez Gareia – obecnie studiująca u nas studentka z Hiszpanii oraz Natalia Szymanowska i Paulina Żurkowska z trzeciego roku lingwistyki stosowanej, które odbywały część studiów w niemieckim Wurzburgu.
     Główną atrakcją programu był konkurs „Mam Talent”, podczas którego młodzież z zaproszonych szkół prezentowała zarówno swoje umiejętności wokalne jak i recytatorskie. Mogliśmy usłyszeć wykonania wielu znanych utworów w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:
     - I miejsce - ex aequo Natalia Tokarska oraz Paulina Świś,
     - II miejsce – Patryk Śreniawski
     - III miejsce – Patrycja Śreniawska
     Ponadto na licznie zebranych gości czekały prezentacje aspektów kulturoznawczych przygotowane przez Weronikę Gdaniec, Martynę Wyczlińską i Alicję Sorokę, studentki drugiego roku specjalności nauczycielskiej oraz  Małgorzatę Szarmach i Darię Płonkę, studentki drugiego roku  lingwistyki stosowanej.
     Kolejnym punktem programu było przedstawienie w języku niemieckim pt. „Feierabend” w wykonaniu Oli Bednarz i Sławka Urbankiewicza z pierwszego roku lingwistyki stosowanej.
     Na zakończenie imprezy przygotowane zostały quizy ze znajomości krajów niemiecko- i anglojęzycznych. Zwycięzcami w quizie ze znajomości aspektów kultury anglojęzycznej zostały: Ula Kiwit i Wiktoria Gęsina. Natomiast w quizie ze znajomości aspektów kultury niemieckojęzycznej zwyciężyli: Martyna Ciężkowska i Hubert Wolanin.
     Dzień Lingwistyczny poprowadziły Nikola Haftka i Agnieszka Szenik,  studentki pierwszego roku lingwistyki stosowanej.
     Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejny Dzień Lingwistyczny w przyszłym roku.
Aleksandra Thiede, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Warto uczyć się to prawda ale przede wszystkim języka polskiego, historii Polski, naszej kultury a dopiero później to co obce! swego nie znacie a cudze chwalicie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  (2017-04-28)
 • Hm. .. Student, to przede wszystkim osoba po maturze. A jak ktoś posiada maturę i zdał ją w miarę dobrze (wyniki >80%), to należy zakładać, że taka osoba zna w miarę dobrze język polski oraz historię kraju. Niemniej nie należy uogólniać i różne przypadki chodzą po studentach. Ale naukę języków obcych jak najbardziej pochwalam, zwłaszcza w erze globalizacji i bycia mobilnym, jeśli chodzi o pracę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  SąsiadMateusz(2017-04-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Domena funkcyjna .com.pl