UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

15 lat temu w Elblągu... zakończył się protest w Elzamie

Elbląg, Podczas protestu w okupowanym budynku odprawiona została msza święta
Podczas protestu w okupowanym budynku odprawiona została msza święta (fot. arch. portEl)

W tym roku Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl skończyła 15 lat. Z tej okazji przypominamy, o czym pisaliśmy przed laty. Dziś wiadomości z 4 stycznia 2001 r.

Zakończyła się trwająca 23 dni okupacja budynku Elzamu Holding przy ul. Grunwaldzkiej. To efekt porozumienia zawartego przez zarząd spółki z protestującymi pracownikami.
       Zawarte porozumienie składa się z sześciu punktów. Zarząd Holdingu zobowiązał się m.in. do wspierania rozwoju mającej powstać w miejsce upadłej spółki Skrawmet spółki pracowniczej.
       Udział Holdingu ma polegać na „pomocy logistycznej w zakresie organizacyjnym, ekonomicznym, marketingowym, wydzierżawieniu na preferencyjnych warunkach niezbędnej powierzchni na działalność spółki, przekazaniu na preferencyjnych warunkach maszyn i urządzeń niezbędnych do działalności mającej powstać spółki pracowniczej oraz stworzeniu pracownikom spółki Elzam-Skrawmet w upadłości możliwości zatrudnienia w spółce pracowniczej”.
       Poza tym zarząd zobowiązał się do wspierania spółki Konstal, która ma problemy finansowe. Porozumienie stanowi, że zarząd pomoże Konstalowi poprzez „obniżenie wielkości czynszu dzierżawnego, udzielenie poręczeń dla transakcji gwarantowanych przez Elzam Konstal oraz sfinansowanie w całości ze środków Elzam Holding SA inwestycji zaplanowanych w budżecie Elzam Konstal na 2001 rok”.
       Zarząd zobowiązał się również m.in. nie prowadzić jakichkolwiek działań mających na celu likwidację spółki Konstal oraz zagwarantował niewyciąganie konsekwencji wobec strajkującej załogi.
      
       W każdą sobotę będziemy przypominać artykuły z archiwum portEl. O czym informowaliśmy 15 lat temu? Co zmieniło się w mieście od tego czasu? Zobaczcie sami.

      
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • To zakład pracy czy kościół?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 5
  Anty(2016-01-09)
 • g. .. .. z tego zostało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2016-01-09)
 • Myślicie, że kościół będzie "cichym udziałowcem" i będzie sponsorował Wasz StartUp. Grabie grabią tylko w jedną stronę i bynajmniej nie w Waszą, szanowni pracownicy/udziałowcy. Kupcie sobie lepiej książkę z ekonomii i poczytajcie o popycie i podaży. Za Bóg zapłać to domów nie utrzymacie ani zleceń na Wasze wyroby nie pozyskacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 7
  (2016-01-09)
 • Według raportu Global Financial Integrity, Polska jest w dwudziestce krajów najbardziej poszkodowanych przez zagraniczne korporacje. Znalazła się tam jako jedyne państwo Unii Europejskiej, a szacowane z tego tytułu straty sięgają stu miliardów złotych rocznie. Jak informuje „Polska The Times”, ta badająca nielegalne przepływy finansowe organizacja wskazuje, że ponad 80 proc. oszustw stanowi tzw. misinvoicing czyli umyślne popełnianie błędów w fakturowaniu, w celu transferu pieniędzy do innego kraju. Największe nielegalne transfery pieniędzy mają miejsce w Chinach, Rosji, Meksyku czy Indiach, a Polska znalazła się na tej liście jako jedyny kraj z Unii Europejskiej. Raport GFI potwierdza opinie na temat polskiego systemu podatkowego, opracowane wcześniej np. przez Komisję Europejską. Według ekspertyz zleconych przez tę instytucję, na skutek oszustw związanych z niepłaceniem podatków VAT, CIT oraz ceł, polski budżet traci rocznie nawet 100 mld zł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 0
  (2016-01-09)
 • Nazwisko tego co wykończył Konstal znacie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  Pero(2016-01-09)
 • Kto jest właścicielem tego portalu? Axel Springer, Szachtar czy tellenbach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  (2016-01-09)
 • jak patrzę na to zadupie elbląskie i bolszewicki katolizm wywodzący się z czerwonego zbiera mi się na wymioty. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  AMalejużniekoniecznie(2016-01-09)
 • Fatalny dobór zdjęcia!!! Niefrasobliwość czy manipulacja! Dziennikarstwo pod zdechłym azorkiem !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  kicha(2016-01-10)
 • W miejsce Skrawmetu powstał Eltech(istniejący obecnie). Jak likwidowano Konstal gdzie byli "koledzy"z Eltechu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  pogrzebacz(2016-01-10)
 • A co? Wstydzisz się pokazywania przejawów naszej prawdziwej narodowej wiary?!!! Brawo dla portElu, że nie ugiął się pod naciskiem libertynów, rowerzystów i wegetarian.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 3
  (2016-01-10)
 • Witam. Można mieć różne poglądy, ale dzisiaj w dobie wielkiej dezorganizacji życia publicznego oraz prania umysłów przez byłą władzę chwała wszystkim pracownikom ELTECHU za niezwykły hart i uczciwą pracę w trudnych warunkach(ale lepszych niż kiedyś). Wszystkiego najlepszego poczynając od kolegów pracowników po kierownictwo i właścicieli. Ps. Znam kilka firm wokół Elbląga i nie tylko gdzie warunki pracy i płacy oraz socjalne są znacznie ale to znacznie gorsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Kaz(2016-01-11)
 • Dzięki naszej wierze nie mamy imigrantów tak że wara od kościoła.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2016-01-13)
Reklama