UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą dyskutować o przekopie Mierzei

 
Elbląg, Będą dyskutować o przekopie Mierzei
fot. wizualizacja Urząd Morski w Gdyni

W czwartek, 4 kwietnia o godz. 17 w sali Atrium elbląskiego hotelu Arbiter, plac Słowiański 2, odbędzie się spotkanie, którego tematami będą demokracja oraz budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną. Wstęp wolny.

Oba tematy są i chwytliwe i dla wielu osób drażliwe. Organizatorami spotkania jest elbląska grupa "Rozmawiajmy o Demokracji" i Komitet Obrony Demokracji. Pierwszy temat zaprezentuje pani Zofia Sanejko, osoba związana z KOD i Konserwatorium im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Osoby zaangażowane w działania grupy "Rozmawiajmy o Demokracji" i KOD znane są z licznych akcji i form protestu przeciwko łamaniu zasad demokracji oraz praw zawartych w Konstytucji RP.
       Organizują spotkania, które mają formę edukacyjną i poznawczą. Temat budowy kanału przez Mierzeję Wiślaną przedstawi senator PO Jerzy Wcisła. Kanał i jego budowa według wstępnych szacunków pochłonie kwotę blisko 880 mln złotych.  Przekop to także ingerencja w środowisko naturalne a tu straty są niepoliczalne. Fachowcy twierdzą że poniesione nakłady zwrócą się dopiero po 450 latach użytkowania kanału. Tematy poruszone na spotkaniu na pewno spotkają się z żywym zainteresowaniem mieszkańców miasta i wywołają gorącą dyskusję.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Co takiego mają do zakomunikowania ci skompromitowani politycy ? KOD-owcy, którzy mają poparcie społeczne bliskie zeru i PO-wcy, którzy przez osiem lat rządów nic dla Polaków nie zrobili, bo byli zajęci oddawaniem hołdów zachodniemu sąsiadowi. Obrzydzenie bierze, gdy widzę te nazwy i nazwiska. Przyjmijcie do głowy, ignoranci ! Przekop będzie i nic w tej sprawie nie ugracie ! Co najwyżej w dalszym ciągu będziecie się kompromitować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  (2019-04-03)
 • KODmici i POpaprańcy o demokracji przypomnieli sobie, gdy zostali odsunięci od władzy. Hipokryci, przypomnijcie sobie strzelanie do górników, pacyfikowanie Marszów Niepodległości w stolicy i inne takie "drobiazgi". Gdy już sobie to przypmnicie, to spróbujcie sobie napluć w twarze. Demokraci... od siedmiu boleści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 6
  (2019-04-03)
 • obudzila sie v kolumna z wcisla na czele. .. jak mozna mieszkac w elblagu i byc przeciwny tej inwestycji ?wstyd mi za PO. nie jestem fanem PISU, ale PO dala ciala. .. .. 3 x TAK dobrze ze nie bylo tzw. ekologow jak budowano kanal elblaski z pochylniami. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  jimizioma(2019-04-03)
 • Zatem już wiemy, że senator ( z Bożej łaski ) Wcisła jest przeciwny budowie przekopu mierzei Wiślanej, a dlaczego to nam powie i wyjaśni, wspierany przez koleżankę z KOD-u panią Sanejko. Specjalistką od różnych akcji, protestów przeciwko łamaniu demokracji i konstytucji. Gdyby nie prośba pana senatora do udziału w dyskusji w naszym mieście, zapewne można byłoby panią Sonejko zobaczyć w Paryżu, gdzie wspierałaby dzielnych francuzów na Polach Elizejskich w walce o demokrację niszczoną przez siepaczy Macrona. Ale trudno, Elbląg musi wystarczyć na jakiś czas, przynajmniej do wyborów. A później się zobaczy. Tym bardziej, że elblążanie traktują przekop niczym budowę wieży podobnej do tej, co stoi w Paryżu. I całkiem słusznie, bo pomijając znaczenie gospodarcze i militarne dla kraju, Elbląg pokazuje, że nie wypadł sroce z pod ogona i coś tam potrafi, ale ludzie miałcy, rozgadani nie potrafią tego zrozumieć i nie chcą przyjąć prawdy oczywistej za rzeczywistość. Szkoda, że ci wykarmieni na tej ziemi, nie mają odrobiny empatii do tych, co ich wybierają w wyborach, aby ci spełniali ich marzenia, a marzenie jest takie przyziemne, trzeba nam wielkiej wody. Trzeba nam okna. Czy, to tak trudno zrozumieć ? To teraz nie pchajcie nam palców do oczu i dajcie nam zobaczyć to na co czekają mądrzy ludzie. I kończąc wierzę, że nie będzie pan senator kandydował w najbliższych wyborach, bo pan nie czuje miasta. A takim jest nasz Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2019-04-03)
 • Nie co dyskutować, tylko do pracy się brać!!!!!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 1
  (2019-04-03)
 • Podobnież koszt budowy kanału wzrósł do ok 1,5 mld zł, a jaki będzie koszt rozbudowy portu? Może też warto przedstawić koszty utrzymania osób zatrudnionych w porcie, które to są pokrywane z pieniędzy elblążan.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 8
  kolo(2019-04-03)
 • @kolo - Podobnie że jesteś de. .lem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 3
  (2019-04-03)
 • zapraszam zimą jak zamarznie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2019-04-03)
 • Sam jesteś deb. lem, koszt może jeszcze więcej wzrosnąć. Ten przekop dla pisu będzie kopalnią złota, nie bursztynu, bo z tego bursztynu zrobią dla swojego elektoratu paciorki dla ogólnej szczęśliwości. Inwestycję mogą ciągnąć przez całą następną kadencję, bo im dłużej trwa tym pisowscy deweloperzy więcej wyciągną z budżetu państwa i tak będą wszyscy znajomi królika zadowoleni. A na końiec za fanaberie i megalomanię prowincjonalnego elektoratu zapłaci ten ostatni. Elbląg zostanie z koniecznością utrzymania toru wodnego, a to nie są pinezki. Ale w zamian suweren siedzący na Bulwarze z piwem w ręku będzie dumny, że płynie patriotyczna barka z wónglem. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 4
  (2019-04-03)
 • Oj ci kodowcy przeważnie mała garstka nauczycieli bez wstydu razem z po lepiej idźcie na drogę krzyżowa módlcie się o zdrowie głupota niema tu miejsca żenada wstyd
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Zgelblag (2019-04-03)
 • Stop mobbingowi w straży granicznej!!!!! Elbląg, Krynica masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2019-04-03)
 • Kopać!!!! Budować stocznie w Elblągu!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-04-03)
Reklama