UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bo oni mają takie same prawa

 
Elbląg, Bo oni mają takie same prawa
fot. nadesłana
Reklama

W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu włącza się w celebrowanie święta, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób z autyzmem. Jak podkreśla Konwencja ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. Niedopuszczalna jest dyskryminacja, nadużycia i izolacja, jaką doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

3 kwietnia Elbląg rozbłyśnie na niebiesko, nasze miasto przyłącza się do tej akcji. Akcja „Niebieskie światełko”. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z zaprzyjaźnionymi firmami oraz mediami. W tym dniu podświetlone zostaną: siedziba PSONI Koło w Elblągu ul. 1 Maja, Kawiarnia Wyspa Skarbów oraz budynek firmy LIRA sp. z o.o. przy ulicy Saperów.
       Obchody rozpoczną się o godz. 20 symboliczną niebieską iluminacją siedziby PSONI Koło w Elblągu (ul. 1 Maja 1) następnie wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz przemarszem „niebieskich balonów“ na Starówkę.
       Zachęcamy wszystkie placówki edukacyjne, aby przyłączyły się do akcji w kolejnych dniach kwietnia i zorganizowały akcję w szkole m.in. zakładając odzież w kolorze niebieskim lub dodały niebieski element do stroju tym samym popularyzując wiedzę o autyzmie.
       Jeśli nie mogą Państwo być bezpośrednio w tym dniu z nami, zachęcamy do przyłączenia się do nas i zapalenia w swoim oknie „niebieskiego światełka“ jako znak solidarności i wsparcia osób z autyzmem.
       Akcję realizujemy w ramach projektu „Nie zwalniamy tempa- usługi społeczne i integracja“.
      
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Ok, macie rację, ale czy to coś zmieni?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-04-03)
 • elbląscy radni już ich odpowiednio potraktowali, na sesji Rady Miasta z końca listopada. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  poinformowany(2018-04-03)
 • społeczeństwo doskonale wie o tym czego oni potrzebują gorzej ze służbami, które mają im pomagać, gorzej z urzędnikami, którzy tam pracują, dostanie alkoholik, nierób, lecz nie dostanie dziecko z autyzmem czy stwardnieniem rozsianym, takie osoby muszą walczyć o swe prawa i nie piszcie, że wszyscy mają takie same prawa, nie ma w Polsce żadnego prawa wobec dziecka, wobec człowieka, a jest prawo dla polityka i urzędnika, rodzice chorych dzieci muszą walczyć oto, by dziecku zapewnić minimum godności do życia, miasto Elbląg pod tym względem da jedynie o własne konta i posady, ustawy są pisane pod psa z budą, nie dla człowieka w potrzebie, ,, jak ktoś napisał, ,, co to zmieni, prócz haseł nie mają nic, ,tylko hasła, a to za mało dla nich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  grace(2018-04-04)
Reklama