UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Deszcz nagród i oświatowa profesura

 
Elbląg, Nauczyciele odebrali nagrody w Teatrze Sewruka
Nauczyciele odebrali nagrody w Teatrze Sewruka (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Hanna Pietras – nauczycielka biologii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 została pierwszym w Elblągu profesorem oświaty. Na dzisiejszej (12 października) gali z okazji Dnia Nauczyciela elbląskim pedagogom przyznano nagrody.

Profesor oświaty to honorowy tytuł nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej wyróżniającym się nauczycielom dyplomowanym. W Elblągu została nim Hanna Pietras, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 2 w Elblągu.
       - To bardzo prestiżowy tytuł w środowisku, ale też i powód do dumy dla szkoły i miasta. Dostaje się go za znaczące osiągnięcia w wychowaniu i edukacji. Moi uczniowie zdobyli m.in. brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie z biologii, pierwsze miejsca w ogólnopolskich finałach olimpiad biologicznej, ekologicznej oraz promocji zdrowego trybu życia, drugie miejsce w Polsce w olimpiadzie wiedzy o żywności i żywności. Miałam zdolnych uczniów i to dzięki nim ten tytuł otrzymałam – mówiła Hanna Pietras, pierwsza w Elblągu profesor oświaty, tuż po gali w elbląskim teatrze.
       Oprócz tego pięciu elbląskich nauczycieli otrzymało nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, kolejnych trzech zostało nagrodzonych przez warmińsko – mazurskiego kuratora oświaty. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymało 26 elbląskich pedagogów. Prezydent RP za zasługi na rzecz rozwoju oświaty odznaczył dwóch elbląskich nauczycieli Srebrnym Krzyżem Zasługi, 42 przyznał medale za długoletnią służbę.
       - To wysoka ocena państwa pracy na rzecz elbląskiej oświaty. Cieszę się, że  jest  ona zauważana i doceniana – Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, dziękował elbląskim nauczycielom.
       Przyznał on również swoje nagrody, które otrzymało 30 nauczycieli. Inni otrzymali nagrody dyrektorów szkół.
       Przed elbląską edukacją rysuje się kolejne wyzwanie: we wrześniu przyszłego roku do szkół ponadpodstawowych pójdzie tzw. „podwójny rocznik” - absolwenci ósmej klasy szkoły podstawowej i trzeciej klasy gimnazjum.

  Elbląg, Deszcz nagród i oświatowa profesura
Fot. Michał Skroboszewski

- Cały czas się do tego przygotowujemy. Jeżeli chodzi o licea to oferta będzie „podwójna”. W przypadku szkolnictwa zawodowego przedstawimy konkretną propozycję na spotkaniu dla rodziców, które odbędzie się w poniedziałek, 15 października, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej o godz. 17 - mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w elbląskim ratuszu.
      
       Nauczyciele i dyrektorzy wyróżnieni nagrodą prezydenta Elbląga:
      
       1. Ewa Zyzek Przedszkole nr 5
       2.Małgorzata Sarnowska Przedszkole nr 14
       3.Marzena Koszper Przedszkole nr 34
       4.Hanna Szuszkiewicz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3
       5.Ewa Horbaczewska Szkoła Podstawowa nr 9
       6.Beata Orzech III Liceum Ogólnokształcące
       7.Maria Dobosz Zespół Szkół Gospodarczych
       8.Mariusz Bachanek Zespół Szkół Mechanicznych
       9. Romuald Mackojć Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
       10.Marzanna Czerepko Szkoła Podstawowa nr 15 (60-lecie szkoły)
       11. Hanna Mierzejewska Zespół Szkół Technicznych (60-lecie szkoły)
       12. Ewa Bątkowska Przedszkole nr 24
       13. Beata Kukowska Szkoła Podstawowa nr 6
       14.Cecylia Marszałek Szkoła Podstawowa nr 11
       15.Alina Dudzik Szkoła Podstawowa nr 12
       16.Jolanta Tucholska Szkoła Podstawowa nr 15
       17. Jadwiga Jagiełło Szkoła Podstawowa nr 18
       18.Ewelina Bagdziun Szkoła Podstawowa nr 19
       19.Hanna Pietras Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
       20. Joanna Węgłowska Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
       21. Bogusław Walewski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
       22 Teresa Rakowska III Liceum Ogólnokształcące
       23. Barbara Bukowska Zespół Szkół Gospodarczych
       24. Leszek Wilk Zespół Szkół Mechanicznych
       25. Agnieszka Szczepanik Zespół Szkół Technicznych
       26. Krzysztof Chybowski Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
       27.Adrian Samburski Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
       28. Małgorzata Sierek Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1
       29. Anna Domańska Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2
       30. Marcin Skotnicki Młodzieżowy Dom Kultury
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Rząd kupuje nowe suki do wozenia kiboli patriotów!!! Komenda Główna Policji rozstrzygnęła przetarg na dostawę 100 sztuk pojazdów typu mała więźniarka. Wartość zamówienia to ponad 20 mln złotych, a pierwsze samochody mają trafić do funkcjonariuszy do 12 grudnia tego roku. Auta dostarczy Auto Handel Centrum Krotoski Cichy, będący m. in. dealerem Volkswage
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 6
  (2018-10-12)
 • stan oświaty tego miasta jest żałosny, najlepsza szkoła zajmuje dopiero 8 miejsce w rankingu liceów Perspektyw, za takimi m.in. metropoliami jak Kętrzyn i Ełk, Wróblewski za dużo propagandy sukcesu łyknął i oświata obecnie walczy z Biskupcem , to jest IV liga w kraju, a nagrody i dyplomy i cuda na kiju to podarowanie tego syfilisu bylejakości, sama Pani Pietras świata nie zmieni, tu trzeba z 10 takich nauczycieli , niestety dyrektorzy nie szukają takich pereł,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 14
  Echuer(2018-10-12)
 • PIetras wyrzuciła mnie z lekcji biologii w II LO w 1989 roku za odgłos konia. To zaszczyt być wyrzuconym przez Profesora Oświaty :-)))))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  33 5
  KUŃ(2018-10-12)
 • Nie żal mi wcale Pani Szuszkiewicz, nie wiem za co otrzymała nagrodę ( za to że nie odmówiła udziału w procedurze konkursowej???) i będę cieszył się z każdej błednej decyzji w pracy. Mam prawo, nikt nie zabroni mi krytykowania osoby publicznej. Zamiast siedzieć dalej na stołku dyrektora Sp 4,poszła do szkoły sportowej. A tam kasy, sprzętu, pracy i zaangażowania potrzeba tyle, że i przysłowiowy koń tego nie pociągnie. Szkoły sportowej przy obecnym długu miasta i problemach w szkolnictwie teraz nam nie potrzeba. W wielu bogatszych miastach funkcjonują z powodzeniem klasy sportowe w różnych szkołach, nie w jednej, a w rankingu sportu dzieci i młodzieży biją nas Elblążan na łeb. Oby się zatkali ci wielcy pomysłodawcy tej bzdurnej, niekonomicznej decyzji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 5
  Amen(2018-10-12)
 • Gratulacje i podziękowania za nie lekką czasami pracę tych Państwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 7
  (2018-10-12)
 • Jaka dyrektor departamentu tacy i nagrodzeni. Żenada
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 15
  (2018-10-12)
 • @KUŃ - A ze mną Pani Profesor grała w kosza. Ciekawe czy mnie pamięta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 3
  (2018-10-12)
 • upolitycznienie oświaty przez PSL jest żałosnym pomysłem nie z tej epoki, uczestnicy tej hucpy powinni zniknąć jak najszybciej z życia publicznego i oświaty,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 10
  rodzic dziecka(2018-10-12)
 • ciekawe jak się czują nauczyciele np. głosujacy na PiS, PO, którzy uczą w szkołach , w których dyrektorzy startują w wyborach i popierają członka PSL Wróblewskiego? przecież to saschizy rodem z PRL, Elbląg staje się Białorusią gdzie każdy ma mówić to co chce słyszeć dyrektor, co to za demokracja?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 10
  Rury(2018-10-12)
 • No i za to dostała nagrodę, bo umie pracować że zdolnymi a słabych ma gdzieś... A to jest dopiero wyzwanie...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 5
  Nie ma sprawiedliwości... (2018-10-12)
 • Szczera prawda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 3
  (2018-10-12)
 • Dostała nagrodę za osiągnięcia uczniów, którzy nierzadko sami nocami i wieczorami uczyli się do konkursów i matury. Bo poza rzuceniem tytulu ksiazki to niewiele mozna bylo zaoferowac. To uczniowie zaciskali zęby i znosili tygodniami humorki i przytyki, zeby cos osiagnac. Pomocy czasami nie bylo zadnej, wrecz byla niechec, no chyba, ze cos sie udalo, wtedy to bylo sie wielbionym i wychwalanym pod niebiosa. Tak to właśnie wyglądało.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 4
  Mi.sie.udalo.(2018-10-12)
Reklama