UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drugie takie imię w kraju

 
Elbląg, Podczas uroczystości nie tylko nadano imię Technikum. Odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych
Podczas uroczystości nie tylko nadano imię Technikum. Odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Jedna szkoła nosiła imię Oskara Langego, druga Haliny Poświatowskiej. Sześć lat temu Zespół Szkół Ekonomicznych połączono z V Liceum Ogólnokształcącym w jedną placówkę. Technikum, które wchodzi w jej skład, właśnie zyskało nowe imię. Zobacz więcej zdjęć. 

ZSE im. Oskara Langego, popularnie nazywany "Ekonomikiem" oraz V LO im. Haliny Poświatowskiej to dwie szkoły, które w 2012 r., decyzją Rady Miejskiej, połączono w jedną placówkę: Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących. W jego skład wchodzi Technikum, któremu właśnie nadano - na wniosek szkoły, decyzją Rady Miejskiej z 13 września – imię Flagi Polski.
       - Patronami szkół i uczelni zostają najczęściej literaci, kompozytorzy, działacze społeczni, uznane autorytety, bohaterowie trudnych kart historii, patrioci, a czasami zasłużeni nauczyciele. Decyzja o wyborze patrona szkoły nie była łatwa. Od samego początku wiedzieliśmy, że nie może być on przypadkowy albo podyktowany modą, bo wiąże się on z wielką odpowiedzialnością – mówił Jerzy Kawecki, dyrektor ZSEiO, podczas oficjalnych uroczystości (3 października) na Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej.
       Impulsem do podjęcia decyzji było m.in. wydarzenie, które kilka miesięcy temu odbyło się w Ratuszu Staromiejskim.
       - 2 maja tego roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia flagi, która przed drugą wojną światową powiewała nad polskim konsulatem w norweskim mieście Stavanger. Jej historia jest historią wspaniałych ludzi, którzy wiedząc, jak bliska sercu każdego Polaka jest flaga narodowa, nie pozwolili na jej zniszczenie, przechowali ją i po wielu latach przekazali Towarzystwu Polsko – Norweskiemu w Stavanger, skąd trafiła na ręce prezydenta Elbląga – wyjaśniał Jerzy Kawecki.
       Warto dodać, że wspomniane Technikum jest drugą, po Szkole Podstawowej w Kobułtach (gmina Biskupiec k. Olsztyna), placówką w Polsce noszącą imię Flagi Polski.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama