UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Duże zmiany u Zacheusza

 
Elbląg, Dom Zacheusza mieści się przy ul. Królewieckiej, wcześniej funkcjonowało tu przedszkole
Dom Zacheusza mieści się przy ul. Królewieckiej, wcześniej funkcjonowało tu przedszkole (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

Ośrodek pomocy młodzieży uzależnionej „Dom Zacheusza” czekają duże i długo wyczekiwane zmiany. W związku z rozbudową placówki powstaną m.in. dodatkowe gabinety do terapii indywidualnej i grupowej, przybędzie pokoi dla podopiecznych, a obiekt będzie dostosowany na potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do Domu Zacheusza przy ul. Królewieckiej w Elblągu trafia młodzież uzależniona od alkoholu i narkotyków z całej Polski. Tu może liczyć na fachową pomoc w walce z nałogiem. Ośrodek jest jednak zbyt mały w stosunku do potrzeb, pracownicy placówki chcieliby także pomagać młodzieży autystycznej i z zespołem Aspergera.
       - Rozbudowa jest też konieczna, by zmniejszyć kolejki do poradni, a to chcemy osiągnąć dzięki zwiększeniu liczby gabinetów dla lekarzy, miejsca dla pacjentów i zwiększeniu kontraktu z NFZ – mówił nam w jeszcze ubiegłym roku ksiądz Edward Rysztowski, szef Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego w Elblągu, który prowadzi ośrodek.
       Dziś jest już gotowa dokumentacja techniczna przebudowy oraz studium wykonalności projektu wraz z analizą finansową, można więc zacząć poszukiwania wykonawcy. Elbląski ratusz ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę ośrodka.

  Elbląg, Duże zmiany u Zacheusza
(fot. AD, archiwum portEl.pl)


       W ramach inwestycji powstaną nowe gabinety do terapii (zarówno indywidualnej jak i grupowej), sala bilansowa, sala do zajęć sensorycznych, pokoje wychowanków. Ośrodek zostanie także podłączony do miejskiej sieci szerokopasmowej, zostaną wykonane odpowiednie instalacje, zamontowana winda, przebudowany węzeł cieplny. Powstaną też nowe miejsca postojowe, a cały ośrodek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
       Firmy mogą wysyłać oferty na przetarg do 11 kwietnia. Przy wybieraniu najbardziej korzystnej oferty urzędnicy wezmą pod uwagę proponowaną cenę (60%), okres gwarancji na roboty budowlane (20%), okres gwarancji na wyposażenie (15%) i aspekt społeczny (zatrudnienie osób bezrobotnych; 5%). Jeśli wszystkie pójdzie zgodnie z planem, rozbudowa ma się zakończyć do 31 października 2019 r. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 3,2 mln zł.
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama