Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Duże zmiany u Zacheusza

 
Elbląg, Duże zmiany u Zacheusza
Dom Zacheusza mieści się przy ul. Królewieckiej, wcześniej funkcjonowało tu przedszkole (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Ośrodek pomocy młodzieży uzależnionej „Dom Zacheusza” czekają duże i długo wyczekiwane zmiany. W związku z rozbudową placówki powstaną m.in. dodatkowe gabinety do terapii indywidualnej i grupowej, przybędzie pokoi dla podopiecznych, a obiekt będzie dostosowany na potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do Domu Zacheusza przy ul. Królewieckiej w Elblągu trafia młodzież uzależniona od alkoholu i narkotyków z całej Polski. Tu może liczyć na fachową pomoc w walce z nałogiem. Ośrodek jest jednak zbyt mały w stosunku do potrzeb, pracownicy placówki chcieliby także pomagać młodzieży autystycznej i z zespołem Aspergera.
     - Rozbudowa jest też konieczna, by zmniejszyć kolejki do poradni, a to chcemy osiągnąć dzięki zwiększeniu liczby gabinetów dla lekarzy, miejsca dla pacjentów i zwiększeniu kontraktu z NFZ – mówił nam w jeszcze ubiegłym roku ksiądz Edward Rysztowski, szef Katolickiego Ruchu Antynarkotycznego w Elblągu, który prowadzi ośrodek.
     Dziś jest już gotowa dokumentacja techniczna przebudowy oraz studium wykonalności projektu wraz z analizą finansową, można więc zacząć poszukiwania wykonawcy. Elbląski ratusz ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę ośrodka.

  (fot. AD, archiwum portEl.pl)
(fot. AD, archiwum portEl.pl)


     W ramach inwestycji powstaną nowe gabinety do terapii (zarówno indywidualnej jak i grupowej), sala bilansowa, sala do zajęć sensorycznych, pokoje wychowanków. Ośrodek zostanie także podłączony do miejskiej sieci szerokopasmowej, zostaną wykonane odpowiednie instalacje, zamontowana winda, przebudowany węzeł cieplny. Powstaną też nowe miejsca postojowe, a cały ośrodek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
     Firmy mogą wysyłać oferty na przetarg do 11 kwietnia. Przy wybieraniu najbardziej korzystnej oferty urzędnicy wezmą pod uwagę proponowaną cenę (60%), okres gwarancji na roboty budowlane (20%), okres gwarancji na wyposażenie (15%) i aspekt społeczny (zatrudnienie osób bezrobotnych; 5%). Jeśli wszystkie pójdzie zgodnie z planem, rozbudowa ma się zakończyć do 31 października 2019 r. W budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 3,2 mln zł.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA