UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień bez papierosa już blisko

 
Elbląg, Dzień bez papierosa już blisko
fot. Paweł Serocki (arch. PortEl.pl)
Reklama

W środę 31 maja, tradycyjnie obchodzony jest Światowy Dzień Bez Papierosa (ang. World No Tobacco Day). Został on ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych od tytoniu oraz pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na negatywne skutki zdrowotne, jakie niesie za sobą palenie tytoniu. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.
       Tytoń jest najczęstszą przyczyną śmierci, której można by skutecznie uniknąć. Niestety, według statystyk WHO, co roku z powodu palenia umiera na świecie ponad 5 milionów osób - to więcej niż łączna liczba umierających z powodu HIV/AIDS, malarii i gruźlicy. Palenie tytoniu należy do najważniejszych czynników zwiększających ryzyko nowotworów oraz chorób układu krążenia i układu oddechowego. Jeżeli dodamy do tego konsumpcję wyrobów gorszej, jakości niewiadomego pochodzenia, zagrożenie staje się jeszcze większe.
       W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu zorganizował przy współpracy Okręgowej Izby Pielęgniarek
       i Położnych w Elblągu, Przedsiębiorstwa Podmiotu Leczniczego Nowik, Najdek, Bajczyk i wspólnicy Szkol-Med. oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych
       i Ogólnokształcących w Elblągu marsz i happening „Młodość wolna od papierosa”. Uczniowie elbląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych (ok.800 osób) rozpocznie marsz o godzinie 10 z ul. Saperów do Placu Jagiellończyka, gdzie odbędzie się finał happeningu.
       W trakcie przemarszu młodzież będzie niosła plakaty z hasłami antytytoniowymi. Hasła antytytoniowe będą skandowane przez sprzęt nagłaśniający.
       W trakcie imprezy nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze hasło antytytoniowe uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Elbląga oraz wręczenie nagrody rzeczowej (piłki) dla szkoły, której hasło zwyciężyło. Nastąpi też, ogłoszenie wyników konkursu literackiego na esej o tematyce antytytoniowej. Nagrody zostały ufundowane przez Przedsiębiorstwo Podmiotu Leczniczego Nowik, Najdek, Bajczyk i wspólnicy Szkol-Med.
       Podczas happeningu przewidziany jest pokaz Zumby prowadzony przez pracowników WSZZ w Elblągu, występ uczniów III LO oraz wystąpienie Mistrza Polski Młodzików w Judo (Sebastian Makowski z IV LO w Elblągu).
Marek Jarosz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • jakoś rządzącym z jakiej opcji by nie byli sprzedaż szlugów jest na rękę i w doopie mają ludzkie życie i zdrowie, ważna akcyza i wpływy do budżetu.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    (2017-05-29)
Reklama