UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ekologia i żywotność - pompy hydroforowe

2019-04-03
14:32
 
Ekologia i żywotność - pompy hydroforowe

Choć Polska - jak długa i szeroka - niezmiennie inwestuje w kolejne instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, pompy hydroforowe także niezmiennie zachowują wyjątkową popularność. Co decyduje o tym, że woda z własnego ujęcia to dla wielu osób nadal rozwiązanie idealne?

Pompa hydroforowa, do studni, hydrofor - jakąkolwiek nazwę przyjąć, urządzenia wykorzystujące zasoby wody ze studni kręgowej czy wierconej to typowy element polskich ogrodów, działek, ale i nieruchomości. Mimo zmian na rynku, indywidualne ujęcia to jeden z podstawowych elementów gospodarki wodnej dla gospodarstw domowych. Skąd ich popularność?
       Kluczowe są tu przede wszystkim ograniczenia - sieci kanalizacyjne oraz dostarczeń wody nadal bywają nierozwinięte tak, jak wymaga tego obecność mieszkańców na danym terenie. W takiej sytuacji niezmienny jest montaż pompy hydroforowej. Ważne, że za ograniczeniami infrastrukturalnymi idzie szeroki wybór urządzeń do własnego ujęcia. Patrząc tylko przez pryzmat pompy do wody czystej, odbiorcy mogą wybierać między rozwiązaniami ręcznymi - wyporowymi - jak i elektrycznymi, wirowymi. Te pierwsze oczywiście schodzą już na drugi plan; trudno wykorzystywać tłok w sytuacji, gdy technologia pozwala na swobodne korzystanie z rozwiązań o napędzie elektrycznym.
      
       Przestarzała technologia to mit
       Wbrew powszechnym opiniom, pompa hydroforowa nie jest przestarzałym rozwiązanime o sporych ograniczeniach technicznych, ale mechanizmem regularnie dostosowanym do potrzeb odbiorców. Rynek zapewnia nie tylko produkty starszej konstrukcji, które wymagają przed uruchomieniem odpowiedniego zalania pompy, ale i maszyny samozasysające - a więc w dużej mierze niezależne od ingerencji ludzkiej.
       Ważna w tym kontekście jest uniwersalność i wszechstronność ulokowania, jaką dają pompy hydroforowe. To nie tylko rozwiązania stricte stacjonarne i z założenia mocowane do zewnętrznych elementów, a następnie łączone sztywną konstrukcją. Producenci wyraźnie idą ku mobilności; nowoczesne pompy hydroforowe to swoboda montażu i przenoszenia. W takiej sytuacji instalacja odbywa się przy wykorzystaniu elastycznych węży umożliwiających dostosowanie całej konstrukcji do założeń użytkownika lub specyfiki ukształtowania terenu.
      
       Zgodność z eko-trendami
       Coraz częściej pompy hydroforowe postrzegane są jednak nie tylko przez pryzmat uniwersalności i swobody wykorzystania. Rośnie znaczenie ich ekologii i wykorzystania wody z własnego ujęcia. Pompy hydroforowe wpisują się w najważniejsze trendy ochrony środowiska. To samowystarczalny obieg wykorzystujący niewielkie zasoby zasilający. Tworzy swoisty obieg zamknięty w pełni zgodny z założeniami ekologicznymi.
       Pompy hydroforowe doceniane są tam, gdzie liczy się oszczędność. Woda pobierana z gleby wpisuje się w założenia ochrony środowiska oraz zrównoważonej gospodarki zasobami; daje jednak także realne korzyści finansowe. Automatyczne podlewanie ogrodu - przy stałym ciśnieniu i wręcz nieodczuwalnym działaniu pompy - nie przekłada się na rosnące rachunki za wodę dostarczaną przez okoliczne wodociągi. Zasoby z pompy hydroforowej można też wykorzystać np. do toalet lub mycia.
      
       Wytrzymałość na lata
       Dobrze dobrane pompy hydroforowe charakteryzują się dziś sporą wytrzymałością - ich poziom żywotności jest diametralnie inny od produktów z przeszłości. Ówczesne narażone były na potencjalnie szybkie uszkodzenia na skutek zmian napięcia zasilania czy wilgoci skumulowanej w kanałach. Obecne pompy hydroforowe, na skutek unowocześnienia systemów zabezpieczających oraz ich szczelności, charakteryzują się długoletnią wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Pompy jedno- i wielostopniowe, w układzie poziomym i pionowym mają dziś jedną wspólną cechę. To jakość - całości, ale i poszczególnych elementów: wirników, dyfuzorów czy technicznych detali. I choć trzeba liczyć się chociażby z faktem, że silnik pompy hydroforowej ma określoną żywotność, prawidłowy montaż oraz rozsądna eksploatacja sprawiają, że urządzenia gwarantują sprawne działania przez lata.
      
       artykuł przygotowany przy współprac z saga.info.pl

      

       ----- materiał płatny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl