UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Koncertowo i refleksyjnie w katedrze

Elbląg, Koncertowo i refleksyjnie w katedrze
(fot. nadesłana)

W najbliższą niedzielę (14 kwietnia), palmową, w katedrze św. Mikołaja odbędzie się koncert elbląskich muzyków, połączone z modlitwą, czytaniami biblijnymi i grą świateł.

Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Marek Piedziewicz oraz elbląski muzyk Łukasz Gesek, który na co dzień wykonuje zupełnie inną muzykę. Tym razem wokalista zaprezentuje niepublikowane do tej pory, autorskie pieśni o tematyce wielkopostnej. Występ będzie miał charakter akustyczny. Muzyk, oprócz śpiewania, będzie również grał na gitarze, zaś na klawiszach zagra Tomasz Jurkiewicz. W koncercie uczestniczyć też będzie chórek żeński.
       Obaj muzycy będą modlić się z wiernymi już podczas mszy św. o godz. 18 W jej trakcie wykonają pieśni przewidziane w liturgii oraz części stałe mszy świętej. Oratorium rozpocznie się natomiast o godz. 19:15. Śpiewy będą przeplatane rozważaniami zaczerpniętymi z Ewangelii, które odczyta młodzież. Podczas Oratorium możemy również spodziewać się szczególnej oprawy świetlnej, która odmieni wnętrze katedry św. Mikołaja i wprowadzi uczestników spotkania w wyjątkowy klimat refleksji i skupienia.
       Wszyscy uczestnicy oratorium będą mieli możliwość wsparcia bardzo szlachetnej inicjatywy. Po jego zakończeniu młodzież będzie bowiem zbierała dobrowolne datki, które zostaną przeznaczone na wsparcie prowadzonego w Elblągu przez siostry nazaretanki Domu Samotnej Matki.
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama