UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Lodowisko już się mrozi

Elbląg, Lodowisko już się mrozi
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)
Reklama

9 października ma zostać otwarte lodowisko Helena. Trwa właśnie mrożenie tafli. Obiekt będzie funkcjonował na takich samych zasadach, jak w ubiegłym sezonie.

- W tej chwili na krytym lodowisku trwają niezbędne prace związane z mrożeniem tafli i wylewaniem warstw wody – wyjaśnia Jarosław Czerski, kierownik krytego lodowiska im. Heleny Pilejczyk. 
       Lodowisko będzie funkcjonowało od 9 października, na takich samych zasadach jak w poprzednim sezonie. Wejścia na ślizgawkę dla mieszkańców będą we wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00 i 19.00 oraz w weekendy w godz. 12.30, 13.30, 14.30, 15.40 i 16.40. Ceny biletów na lodowisko nie uległy zmianie i wynoszą odpowiednio: bilet normalny - 9zł, bilet ulgowy - 6zł, oraz bilet grupowy - 5zł (powyżej 15 osób). Oprócz biletów jednorazowych można również zakupić karnety, umożliwiające 10 wejść. Ceny karnetów – 80 zł normalny i 50 zł ulgowy. Lodowisko honoruje Kartę Dużej Rodziny (bilet normalny – 6 zł, bilet ulgowy – 4 zł, karnet normalny – 50 zł, karnet ulgowy – 30 zł).
       Lodowisko cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony elblążan – mówi Jarosław Czerski. - Frekwencja jest zawsze uzależniona od pogody. Jeżeli jest ciepło na zewnątrz, to jest mniej osób, a przy zimniejszej pogodzie więcej.
       Z kolei na mrożenie toru Kalbar przy ul. Agrykola mieszkańcy muszą jeszcze poczekać. - Jest jeszcze za wcześnie, aby przewidywać otwarcie toru – mówi Jarosław Czerski. - W przypadku tego obiektu temperatura zewnętrzna ma kolosalny wpływ na przebieg mrożenia i eksploatację toru łyżwiarskiego. Nie mogę w tej chwili podać termin, ale przed jego uruchomieniem odpowiednio wcześnie będzie podana informacja dla mieszkańców.
Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama