UWAGA!

Miało być ciepło, ale... zabrakło pieniędzy

 Elbląg, - Cały blok jest zawilgocony, w mieszkaniach jest grzyb – zaalarmowali naszą redakcję mieszkanki bloku przy al. Grunwaldzkiej 57
- Cały blok jest zawilgocony, w mieszkaniach jest grzyb – zaalarmowali naszą redakcję mieszkanki bloku przy al. Grunwaldzkiej 57 (fot. Michał Skroboszewski)

Mieszkańcy wspólnoty przy al. Grunwaldzkiej 57 chcieli poprawić stan swojego budynku. W 2015 r. zrobili remont dachu, dwa lata później chcieli wykonać ocieplenie i wesprzeć powoli sypiący się budynek. Niestety zabrakło na ten cel pieniędzy, a teraz mieszkańcy marzną.

- Cały blok jest zawilgocony, w mieszkaniach jest grzyb – zaalarmowali naszą redakcję mieszkanki bloku przy al. Grunwaldzkiej 57.
       Budynek ma już swoje lata i potrzebuje remontu. W 2015 r. został zrobiony remont dachu (zdaniem mieszkanek niechlujnie), w ubiegłym roku wspólnota zaciągnęła 36 tys. zł kredytu na wsparcie budynku (żeby się nie rozsypał) i termoizolację. Remont budynku trwał kilka miesięcy, ale nie skończył się tak jak oczekiwali mieszkańcy bloku.
       - Prace zostały niedokończone. Zerwany został tynk, w mieszkaniach jest zimno. Rachunki za ogrzewanie wzrosły nam o ponad 50 procent – skarżą się mieszkanki bloku.
       Nieruchomością zarządza Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych w Elblągu. - Pieniędzy starczyło tylko na wzmocnienie budynku. Nie możemy prowadzić inwestycji, nie mając zapewnionego finansowania. A o pieniądze powinna zatroszczyć się wspólnota – wyjaśnia Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych w Elblągu.
       Jak ten problem zostanie rozwiązany, nie wiadomo. Lokatorzy nie chcą brać kolejnego kredytu na termoizolację.
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • Czy mieszkańcy czytali uchwały, które podpisywali? I - po pierwsze - czy pojawili się na zebraniu wspólnoty?
  • Polska, ,jakie to typowe, ,tyle znaczy człowiek w tym państwie polityczno-urzędniczym polskim, im d. nie marzną, oni o siebie potrafią zadbać, ,ale gdy wybory to każdy jest zauważony, i do każdego wysyła się zdjęcia by na tę hołotę głosować, ,typowe w tym kraju, ,nigdy człowiek nie był widoczny, nie ma nas w systemie, i mamy to wszystko na własne życzenie, bo nie umiemy walczyć i dbać o swoją godność a będzie jeszcze gorzej, ludzi podzieliła polityka, która na dobrą sprwę ma nasz wszystkim głęboko w d.., ,nauczmy się ją też mieć głęboko w d..
  • porobili wspólnoty ale nierobów jedynie,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    14
    0
    grace(2018-10-03)
  • Chcieli być właścicielami, to są. Właściciel sam płaci za naprawę swojej własności. Masz kasę to naprawiaj, nie masz to "twój problem". To tak jakby właściciel starego samochodu miał pretensje do całego świata, że korozja wyłazi, a sam nie chce zapłacić za blacharza i lakiernika.
  • Ktoś powinien się w końcu wziąć za tych pseudo zarządców A w szczególnosci za Pana M .Jak są prowadzone przetargi pod stołem i gdzie idzie kasa?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    17
    1
    Płacił (2018-10-03)
  • zarządy wspólnot to stara gwardia pozostała po komunie i dalej bardzo dobrze poza zarządzaniem się trzyma, ceny usług budowlanych ich kolesi pupilków to istny obłęd, ostatnio miałem z taką wyceną do czynienia to wyszło średnio 300 PLN roboczogodzina
  • Najgorszy zarządzca w Elblągu. interesiki z Hydrobudem i innymi zaprzyjaźnionymi firmami. .I zero komunikacji z zarządem, jak sie nie podoba, przyślą panią Alicję, która wydrze gębę (to nie przesada!!!), rzuci paroma wymyslonymi artykułami i paragrafami, zmiesza z błotem członków wspólnoty i zniknie. .. .A kredyt płaci durna wspólnota!!!!!
  • Kupiłem mieszkanie za 190000 od właściciela który je nabył za 9000 sąsiad płacił podobnie po zastosowaniu ulgi dla najemcy. Jak sprzeda to kasiorę przytuli a wysoki fundusz remontowy obsłuży taki jak ja nabywca.
  • Przecież właściciele sami się na to zgodzili jak nie mają kasy to niech zaciągną większy kredyt i wszystko zostanie zrobione. Bycie właścicielem nie zwalnia z myślenia.
  • @grace - Ale do kogo te pretensje? To nie są mieszkania komunalne, jest zarządca, jest wspólnota. Chcieli mieć swoje to mają, trzeba chodzić na zebrania, udzielać się, głosować w uchwałach i kontrolować co zarządca robi z pieniędzmi z funduszu remontowego i z zaciągniętych kredytów. Pilnować z kim są podpisywane umowy i na jakie kwoty, jak coś nie tak, to zgłaszać do odpowiednich organów. A taki ból d*py w internecie nie sprawi, że budynek sam się ogrzeje, a grzyb zniknie, miasto nie sypnie kasą do prywatnych mieszkań.
  • @Ploterek - Dokładnie o co to larum ? Mieszkańcy nie chcą brać kolejnego kredytu to proste marzniecie dalej. Jest fundusz remontowy, bierze się taki kredyt, żeby starczyło na inwestycję szeroko pojętą wraz z ociepleniem. Mieszkańcy bloków powyżej 4 pięter mają kosztowne wymiany wind i jakoś to ogarniają.
  • Panie redaktorze... czy na pewno chodzi o 36 tyś a nie 360 tyś? Za 36 to rusztowania nie opłacałoby się rozstawiać
Reklama