UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nikt nie powinien być w święta sam

 
Elbląg, Chodzi o to, by osoby potrzebujące i bezdomne mogły spędzić przedświąteczny czas po ludzku
Chodzi o to, by osoby potrzebujące i bezdomne mogły spędzić przedświąteczny czas po ludzku (fot. arch. AD)
Reklama

Będzie dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólne śpiewanie kolęd. Na stole tradycyjne potrawy m.in. barszczyk z uszkami, ryba oraz pierogi z kapustą i grzybami. Przy stole zasiądą osoby bezdomne i potrzebujące wsparcia. 23 grudnia Caritas Diecezji Elbląskiej organizuje dla nich wigilijne spotkanie.

Żyją bez dachu nad głową, bo albo stracili go na własne życzenie np. wpadając w szpony nałogu, albo na skutek splotu nieszczęśliwych wydarzeń. Na co dzień rękę wyciąga do nich Caritas, a w sezonie zimowym dokłada ofertę jadłodajni.
       - Obecnie z tej formy pomocy korzysta ok. 70 osób - mówi ks. Wojciech Borowski, szef Caritas Diecezji Elbląskiej. - To liczba umiarkowana. Wzrost zainteresowania odnotowujemy zazwyczaj w styczniu.
       W jadłodajni przy ul. Zamkowej potrzebujący mogą zjeść ciepły posiłek, a na weekendy otrzymują także suchy prowiant.
       - Ostatni posiłek przed Bożym Narodzeniem planujemy wydać w wigilię, ale jeśli będzie zimno, otworzymy drzwi także w kolejne świąteczne dni - dodaje ks. Borowski.
       Ale prawdziwa uczta szykuje się 23 grudnia. W restauracji przy ul. Browarnej w południe do stołów zastawionych tradycyjnymi potrawami zasiądą osoby potrzebujące i bezdomne.
       - Będą pierogi z kapustą i grzybami, ryba, barszcz z uszkami, ciasta - wylicza ks. Wojciech Borowski. - Będzie też dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólne śpiewanie kolęd. Po to, by po ludzku te osoby mogły spędzić choć namiastkę świąt.
       Szef diecezjalnej Caritas liczy na 120-150 gości, choć bywało, że na wigilię stawiało się i 180 osób.
       - Nikt nie wyjdzie głodny - zapewnia ks. Borowski.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama