UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Noworoczne spotkanie elblążanek z Kongresu Kobiet

 
Elbląg, Noworoczne spotkanie elblążanek z Kongresu Kobiet
fot. nadesłana
Reklama

Ponad 60 członkiń i sympatyczek Kongresu Kobiet z Elbląga i okolic wzięło udział w dorocznym spotkaniu podsumowującym działalność stowarzyszenia w roku 2015.

- To był dla nas kolejny aktywny i twórczy rok – stwierdziła Jadwiga Król - Pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach. – Nasze działania niewątpliwie zaowocują także w roku bieżącym, podjęłyśmy bowiem decyzję o zorganizowaniu kolejnego regionalnego Kongresu Kobiet Wiejskich. Odbędzie się on w jednej z podelbląskich gmin a poświęcony będzie głównie problemom, z jakimi najczęściej borykają się mieszkańcy wsi i małych miejscowości. Mówić będziemy m.in. o prawach kobiet, o tym jak walczyć z przemocą, o bezrobociu i jego skutkach czy o braku dostępu do oświaty zdrowotnej czy kultury. Dlatego także w tym roku wspólnie ze szpitalem wojewódzkim w Elblągu będziemy kontynuować akcję organizowania bezpłatnych badań profilaktycznych na wsi. W ubiegłym roku uratowałyśmy w ten zdrowie, a może nawet i życie, niejednej osoby.
       Spora część spotkania poświęcona była pracy polskiego parlamentu w tym aktualnym zmianom i zamierzeniom. Mowa była m.in. o nowym pełnomocniku rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania Wojciechu Kaczmarczyku.
       Podczas spotkania kobiece gremium zaproponowało także dwie nowe wicepełnomocniczki Jadwigi Król. Ich kandydatury niebawem trafią do akceptacji.
       Z niecierpliwością czekamy także na majowy Kongres Kobiet. Wg naszych planów do Warszawy pojedzie w tym roku ponad 200 pań z Elbląga i regionu.
      
Anna Kowalska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama