UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Odśpiewali hymn jednym chórem

 
Elbląg, Odśpiewali hymn jednym chórem
fot. nadesłana
Reklama

Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elblągu w roku szkolnym 2018 / 2019 w sposób szczególny obchodzi stulecie rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wczoraj (25 września) jako jedna z pięciu w województwie warmińsko – mazurskim odśpiewała hymn Polski i dwie patriotyczne pieśni: Rotę, a także pieśń Święta miłość kochanej Ojczyzny w obecności komisji delegowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

To wyjątkowa sprawa dla szkoły i zaszczyt, bo do konkursu zostało wybranych tylko trzysta szkół z całego naszego kraju. - Byliśmy uczestnikami ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2021”- informowała Alina Dudzik, wicedyrektor szkoły. Społeczność szkoły - uczniowie w liczbie prawie ośmiuset osób wraz z nauczycielami i dopingującymi rodzicami ubrani odświętnie, rozumiejąc patriotyczny i bardzo podniosły moment stanęło na wysokości zadania. Czekamy na wyniki konkursu. Dyrektor szkoły Jolanta Piekarska była pod wrażeniem dobrej organizacji święta i pięknego wykonania pieśni, które dla każdego Polaka powinny być ważne, bo przypominają o demokracji i wolności ciężko zdobytej przez byłe pokolenia Polaków. Jury wręczyło na ręce dyrektor szkoły i każdego ucznia specjalny dyplom uczestnictwa w konkursie.
       Tak spektakularne przedsięwzięcie było możliwe dzięki wszystkim pracownikom szkoły, ale szczególny udział ma koordynator muzyczny - nauczycielka muzyki, Beata Antczak- Kozera. Od początku roku szkolnego wszystkie klasy wraz z nią przygotowywały się do wykonania wybranych utworów.
       Miejmy nadzieję, że wspólne śpiewanie, które wzruszało do łez, piękne dekoracje, kotyliony na piersi każdego z uczniów i pracowników szkoły, cisza szanująca patetyczną chwilę, dobra organizacja i oficjalne stroje przyniosą wspaniałe wiadomości o wynikach ogólnopolskiego konkursu.
      
Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama