UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomaganie łączy

Elbląg, Pomaganie łączy
fot. nadesłana

Imponująca ilość zaangażowanych, setki prezentów rozdanych dzieciom przebywających w domu dziecka i placówkach opiekuńczo- wychowawczych w Elblągu i Marwicy…i największy skarb - uśmiech na twarzach obdarowanych dzieci - tak w wielkim skrócie można opisać akcję „Pierwszy dzwonek” zorganizowaną przez Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Akcja „Pierwszy dzwonek”, która ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży z placówek: Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu, Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu oraz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Orle Gniazdo" w Marwicy rozpoczęła się z początkiem września. We współpracy z koordynatorami ze Szkolnych Klubów Wolontariatu w Elblągu ale i Pasłęku oraz osobami prywatnymi udało nam się zebrać artykuły szkolne, które przydadzą się nie tylko na początku, ale również i w ciągu całego roku szkolnego wszystkim wychowankom wspomnianych placówek. Zbiórka trwała do 18 września, mimo to do ostatniego tygodnia września docierały do nas prezenty. Musieliśmy je wszystkie zliczyć, pogrupować, a następnie podzielić na te 3 Domy. Wszystkie zgromadzone nowe artykuły szkolne spakowane zostały w oznakowane plakatami kartony. A w nich znalazły się w m.in. tysiące zeszytów, materiały papiernicze, artykuły plastyczne, niezliczona ilość ołówków i długopisów, pomoce naukowe oraz piórniki, plecaki, śniadaniówki, worki na obuwie, a także wiele wiele innych niezbędnych akcesoriów szkolnych. W tych działaniach pomagali nam oczywiście wolontariusze, na których zawsze możemy liczyć! Wizyty w poszczególnych placówkach były wyjątkowe. Spotykaliśmy się z dyrekcją, wychowawcami i podopiecznymi, rozmawialiśmy. Niezwykłe emocje towarzyszące każdemu spotkaniu, radość dzieci, do których adresowana była akcja „Pierwszy dzwonek”, były największym podziękowaniem.
       W tym roku do zbiórki przystąpiło jeszcze więcej placówek oświatowych, osób prywatnych, niż w latach ubiegłych ! Bardzo ucieszyła nas taka sytuacja, to zaangażowanie, z jakim wspierane są tak szlachetne inicjatywy i nieustająca chęć niesienia pomocy.
       To wspaniałe przedsięwzięcie wsparli: Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 15, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 23 z oddziałami przedszkolnymi, Szkoła Podstawowa nr 25, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespól Szkół Technicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących, III Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Publiczne Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 33, Gimnazjum nr 6, Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 2, Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, Szkoła Policealna Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej, PeBe– salon manicure, Bufet Potrzeb oraz wiele osób prywatnych.
       W imieniu dzieci i swoim bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji „Pierwszy dzwonek”. Jesteśmy wdzięczni za życzliwość i przychylność w podejmowanych przez nas działaniach.
      
Laura Mickiewicz, Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama