UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski w czołówce

 
Elbląg, Powiat elbląski w czołówce
fot. nadesłana
Reklama

11 maja podczas XXII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, który miał miejsce w Kołobrzegu, odbyła się uroczystość wręczania nagród zwycięzcom Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016. Wicestarosta Zbigniew Lichuszewski miał okazję i przyjemność reprezentować nasz powiat i odebrać wyróżnienie.

Związek Powiatów Polskich od 2003 roku prowadzi Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów. Ranking ten oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego.
       Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; oraz działania promocyjne.
       Kolejność w rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.
      
       Laureaci rankingu za 2016 rok:
       Powiaty do 60 tys. mieszkńców:
       1. Powiat Augustowski - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016
       2. Powiat Przasnyski
       3. Powiat Gołdapski
       4. Powiat Świdwiński
       5. Powiat Bielski (podlaskie)
       6. Powiat Ostrzeszowski
       7. Powiat Lubański
       8. Powiat Suwalski
       9. Powiat Elbląski i Powiat Hajnowski (ex aequo)
       10. Powiat Drawski
      
       Gminy wiejskie:
       1. Chełmiec - honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2016
       2. Kobylnica
       3. Wielka Wieś
       4. Postomino
       5. Ruda-Huta
       6. Gołcza
       7. Ustka
       8. Korzenna
       9. Limanowa
       10. Zabierzów
      
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama