UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Praca doktorska w kawiarence Clio

 
Elbląg, Praca doktorska w kawiarence Clio
Reklama

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu zapraszają na promocję publikacji dr Joanny Szkolnickiej. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 października o godz. 18. Promocja odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań Kawiarenki Clio, w nowej sali edukacyjnej wyremontowanego gmachu Gimnazjum, wejście od strony ulicy Zamkowej.

Tematem spotkania będzie promocja najnowszego wydawnictwa Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu, które opublikowało dysertację doktorską dr Joanny Szkolnickiej: „Elbląskie towarzystwa kulturalne i naukowe w latach 1772-1945”. Przedmiotem opracowania naszej koleżanki muzealnej były tylko dwie, wymienione w tytule kategorie towarzystw. W Elblągu działało ich znacznie więcej. Długi okres czasowy, jaki obejmuje praca, pozwolił autorce prześledzić przemiany, jakie dokonywały się w organizacji życia kulturalnego, artystycznego i naukowego w Elblągu. Znaczenie towarzystw w życiu społecznym takich miast, jak Elbląg było nieporównanie większe niż w wielkich ośrodkach (np. Berlin, Królewiec), które dysponowały wyspecjalizowanymi uczelniami i instytucjami. Nie do przecenienia przez swoją różnorodność, sposób działania, udział osób pochodzących z różnych kręgów społecznych był ich wpływ także na codzienne życie w mieście. Praca jest bogato udokumentowana źródłowo. Autorka sięgnęła po źródła archiwalne, dokumentację wytworzoną przez towarzystwa a także prasę codzienną omówionego okresu. Laudację wygłosi promotor pracy ks. prof. dr hab. Wojciech Zawadzki.
       Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.
      
      
Wiesława Rynkiewicz-Domino, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama