UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź i poczytaj z nimi

 
Elbląg, Przyjdź i poczytaj z nimi
fot. nadesłana
Reklama

Czytanie jest jedną z najważniejszych umiejętności, które człowiek może uzyskać. Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu wychodzi temu naprzeciw promując możliwość pozyskania książek do swoich domowych zbiorów, jak również wysłuchania utworów. W poniedziałek i wtorek, 15 i 16 października, spotkajmy się pod szkołą przed południem, poczytajmy, posłuchajmy, zabierzmy książkę do domu. Niech wszystkie drogi prowadzą po książkę.

Dane dotyczące czytelnictwa są niepokojące. Opublikowane przez Bibliotekę Narodową zestawienia (w 2017 r.) pokazują, że zaledwie 38% respondentów przeczytało co najmniej jedną książkę, a przecież czytanie to szereg korzyści. Dzięki niemu wzbogacamy zasób słownictwa, poszerzamy wiedzę, rozwijamy wyobraźnię, nabywamy cechy dobrego rozmówcy, poprawiamy koncentrację i pamięć. Co zrobić, by obudzić śpiących czytelniczo Polaków? Skoro ludzie nie przychodzą po książki do bibliotek lub księgarń, to książki "wyjdą" do nich już 15 i 16 października. W okolicy Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu będzie można spotkać uczniów oferujących przeczytanie fragmentu książki lub wiersza. Akcja pod hasłem "Przeczytać Pani/ Panu fragment książki/ wiersz" zostanie poprowadzona przez uczniów klasy 8e i 6c. W tych dniach pod szkołą będą ustawione także stoły z książkami, które będzie można nabyć za symboliczną złotówkę. Kiermasz ten odbędzie się zgodnie z zasadami organizacji przydomowych sklepików oferujących swe produkty np w Szwecji. Nie ma tam nadzorującego sprzedaż, a produkty kupujący bierze sam i należność wrzuca do puszki. Tak będzie i w tym przypadku.
      
      
Dorota Kujawa- Weinke, Justyna Polakowska-Zoła, SP nr 21
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama