UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź na XI Elbląskie Dni Recyklingu

 
Elbląg, Przyjdź na XI Elbląskie Dni Recyklingu
fot. Anna Dembińska, arch. portEl
Reklama

Już w sobotę, 19 maja na placu Jagiellończyka odbędzie się XI edycja Elbląskich Dni Recyklingu – ekologiczny festyn dla mieszkańców Elbląga i okolic. Mieszkańcy otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci roślin i ekologicznych gadżetów w zamian za zebrane selektywnie odpady: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki, opakowania szklane, kartoniki po płynnej żywności oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Wczoraj (17 maja) w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Sadowej odbył się finał XXII edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych”, który jest częścią Dni Recyklingu. Najwięksi wygrani konkursu w roku szkolnym 2017/2018 to Przedszkole 17 (1. miejsce), Przedszkole 29 (2. miejsce), Przedszkole 11 i Przedszkole 5 (3. miejsce). W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła tradycyjnie SP 12, 2. miejsce zajęła SP 18, 3. miejsce - SP 11. W kategorii Gimnazjów i Szkół Średnich zwyciężył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 przy ul. Polnej, który wykazał się zarówno w zbiórce posegregowanych odpadów, jak również w zakresie realizacji zadań edukacyjnych w swojej placówce. Najwyższe uznanie Kapituły konkursu zdobył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 przy ul. Polnej za projekt pt. ”Jak Puszek zmienił życie ludzi” oraz Przedszkole nr 5 za wdrożenie projektu ekologicznego pn. Ogród Kreatywny „Zielone Płuca Zawodzia”. Jurorzy wyróżnili także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 przy ul. Polnej za wykonanie makiety PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Natomiast najwięcej punktów za przygotowanie hasła promującego działalność ZUO uzyskało Przedszkole nr 17. Placówki bez wyróżnień otrzymały nagrody pocieszenia.
      
       Festyn dla mieszkańców 19 maja odbędzie się na placu Jagiellończyka w godz. 10-15.
       W trakcie festynu wychowankowie placówek oświatowych i Centrum Tańca Cadmans przedstawią swój program artystyczny na scenie. Firma z Poznania przygotowała dla mieszkańców przedstawienie pt. „Na ratunek Czystolandii”. Dzieci zaśpiewają piosenki i powiedzą wiersze o tematyce ekologicznej.
       Mieszkańcy otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci roślin i ekologicznych gadżetów w zamian za zebrane selektywnie odpady: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki, opakowania szklane, kartoniki po płynnej żywności oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W tym roku jako nagrody proponujemy mieszkańcom głównie kwiaty oraz w niedużej ilości krzewy owocowe jak malina czy agrest, a także iglaki. Na stronie (zakł. pliki do pobrania) można zapoznać się z regulaminem przyznawania nagród.
       Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, a także skorzystać z wielu atrakcji takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie buziek, bramka do celowania piłką itd. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a udział w wybranych zajęciach nagradzany. W czasie warsztatów dzieci zdobędą wiedzę o zasadach segregacji odpadów oraz przybliżą sobie pojęcie recyklingu poprzez praktyczne zajęcia. Zrobią np. świeczniki ze słoików, podstawki do kubków z drewna, piórniki z plastikowych opakowań lub ekotorbę. W zabawie „Koło fortuny” otrzymają ekologiczne gadżety za prawidłowe rozwiązanie zagadki. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzyma komiks pt. „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”. Przy organizacji warsztatów skorzystaliśmy z dofinansowania WFOŚiGW w Olsztynie.
       Najważniejszym celem spotkania pracowników ZUO z mieszkańcami Elbląga jest budowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę zasad segregowania odpadów i wdrożenie praktyki segregowania w życie.
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama