UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rusza "Elbląski Maluch"

Elbląg, Rusza "Elbląski Maluch"
fot. arch. portEl

Rusza Ośrodek Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczy "Elbląski Maluch". W czwartek, 20 września o godz. 11 w elbląskim Ratuszu Staromiejskim odbędzie się inauguracyjne spotkanie  otwierające działalność „Elbląskiego Malucha".

Ośrodek pod nazwą „Elbląski Maluch” powstał w związku z realizacją rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, w którym podkreślono znaczenie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością do podjęcia nauki w szkole.
      
       Główne zadania ośrodka:

       • udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka;
       • wskazywanie właściwych dla dziecka i jego rodziny form kompleksowej, specjalistycznej pomocy, w szczególności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej;
       • wskazywanie jednostek udzielających specjalistycznej pomocy dzieciom;
       • organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w wymiarze do 5 godzin tygodniowo dla danego dziecka, oraz – w zależności od potrzeb dziecka – dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów;
       • koordynowanie korzystania z usług specjalistów dostępnych na obszarze powiatu.
      
       W Ośrodku Zespoły Wczesnego Wspomagania prowadzą wczesną diagnozę i terapię dbając o właściwy proces wsparcia rodziny i dziecka. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza i wdrożone zostaną działania stymulujące oraz wspomagające rozwój, tym lepsze będą rokowania dla dziecka i większa szansa na jego dobre funkcjonowanie. Zespoły prowadzą także konsultacje, warsztaty i szkolenia dla rodziców i nauczycieli.
       Specjalistyczną pomoc udzielmy w formie indywidualnej i grupowej. Może obejmować: usprawnianie ruchowe; rozwój mowy i innych sposobów komunikowania się, usprawnianie zmysłu wzroku i słuchu, stymulację wielozmysłową, trening umiejętności samoobsługi i funkcjonowania społecznego w grupie.
      
       W ośrodku prowadzone są:
       - zajęcia psychologiczna (saz, wspieranie rodziny);
       - zajęcia pedagogiczne (terapia ręki, sensoplastyka, sala doświadczania świata, integracja sensoryczna;
       - zajęcia logopedyczne (Metoda Krakowska, alternatywna komunikacja AAC, metoda werbalno- tonalna);
       - zajęcia usprawniania ruchowego (fizjoterapia, fizykoterapia, gimnastyka korekcyjna, masaże, terapia rehabilitacyjna z wykorzystaniem metody NDT Bobath);
       - zajęcia grupowe umożliwiające dzieciom rozwój społeczny, w tym integrację z rówieśnikami.
       Punkt Konsultacyjny Malucha - placówka prowadzi bezpłatne konsultacje dla rodziców zaniepokojonych rozwojem swojego dziecka. Tu rodzice mają możliwość zdobycia wiedzy na temat potrzeb i rozwoju małych dzieci wolniej rozwijających się lub z zaburzonym rozwojem oraz dowiadują się o możliwych formach wspomagania.
       Gabinet Interwencji - placówka prowadzi Gabinet Interwencji, którego zadaniem jest wsparcie merytoryczne i szkoleniowe najbliższego otoczenia dziecka z problemami rozwojowymi (w domu, przedszkolu, szkole). Oferta skierowana jest do lokalnych placówek edukacyjnych, których społeczność doświadcza wszelkich trudności w podejmowaniu codziennych działań dydaktycznych i wychowawczych wobec dziecka.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Znowu bezmyślne kopiowanie cudzych anonsów. Gdzie adres ośrodka, dane kontaktowe, informacja o tym, w jaki sposób można się zgłaszać itd. ??? Czy tak trudno się wysilić i uzupełnić denną informację z UM ? No, ale może za duże wymagania wobec redakcji. .. .
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    4 1
    (2018-09-19)
Reklama