UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Senator: Strajk musi boleć

 
Elbląg, Senator jerzy Wcisła (na zdjeciu po lewej) obarczył rząd odpowiedzialnością za strajk oświaty
Senator jerzy Wcisła (na zdjeciu po lewej) obarczył rząd odpowiedzialnością za strajk oświaty (fot. Anna Dembińska)

- To rząd ponosi odpowiedzialność za strajk nauczycieli – mówił senator Jerzy Wcisła na dzisiejszej (17 kwietnia) konferencji prasowej. Protest nauczycieli trwa już dziesięć dni i nie widać szansy na jego rychły koniec.

Od 10 dni w całej Polsce trwa strajk nauczycieli. Mimo początkowych obaw, odbyły się egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. - Strajk, to ostateczność i musiał zostać przeprowadzony w takim terminie, w jakim będzie bolesny. Strajk w wakacje, w innym „jałowym” okresie nie ma sensu – mówił senator Jerzy Wcisła na dzisiejszej (17 kwietnia) konferencji prasowej.
       Nie wiadomo też, kiedy strajk się zakończy. Nauczyciele domagają się podwyżek pensji oraz zmiany w organizacji systemu oświaty.
       - To rząd ponosi odpowiedzialność za to, że nauczyciele musieli strajkować – mówił Jerzy Wcisła. - Jeżeli przez trzy miesiące rząd mówi, że Polski nie stać na spełnienie oczekiwań nauczycieli, a potem „jak Filip z konopi”, Jarosław Kaczyński daje obietnice socjalne różnym grupom wartości 42 mld zł. W ten sposób mówi nauczycielom, że jak chce, to da.
       Senator zaprezentował również wykresy pokazujące wzrost kosztów utrzymania Kancelarii Sejmu (od 453 mln zł w 2016 r. do 591 mln zł w 2018 r), Kancelarii Senatu (od 158 mln zł w 2015 r. do 211 mln zł w 2018 r.) i Kancelarii Prezydenta (od 168 mln zł w 2015 r. do 210 mln zł w 2018r.). Jednocześnie zwrócił uwagę, że przeciętne wynagrodzenie w edukacji wynosi  tylko 97 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce i ma od 2014 r. tendencję zniżkową.
       Kolejną turę negocjacji rządu z nauczycielami zaplanowano na czwartek (18 kwietnia). Spotkanie ma dotyczyć kwestii podwyżek dla nauczycieli.
      
       PS. Na konferencji senator Jerzy Wcisła poinformował również, że został wiceprzewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej.
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama