UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sezon działkowy rozpoczęty

 
Elbląg, Sezon działkowy rozpoczęty
fot. Straż Miejska
Reklama

W sobotę, 7 kwietnia odbyły się zebrania Rodzinnych Ogrodów Działkowych zorganizowane przez Polski Związek Działkowców Okręg w Elblągu, na które zaproszono przedstawicieli Straży Miejskiej.

Głównym celem narady z działkowcami było przekazanie informacji związanych z porządkiem na terenie i wokół ogrodów działkowych, poruszenie problemu spalania nieczystości i odpadów zielonych ulegających biodegradacji, zwiększenie świadomości prawnej działkowców oraz ich odpowiedzialności za utrzymanie czystości w miejscach wspólnego wypoczynku. Spotkania strażników z działkowcami będą odbywały się w każdą sobotę kwietnia.
       W związku z tym należy przypomnieć, że na terenie Gminy Miasto Elbląg ustanowiona jest selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i zagrożone mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 zł. Taką samą karą zagrożone jest zanieczyszczanie i zaśmiecanie terenów ogólnodostępnych. Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
       Ponadto od 1 kwietnia każdy ogród działkowy powinien być wyposażony w pojemniki na odpady. Dbajmy wspólnie o ogrody działkowe. To tam spędzamy z najbliższymi większość wiosennych i letnich dni.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Tym ze straży wiejskiej we łbach się poprzewracało. Niedawno jeszcze z radarów zrobili sobie biznes na kierowcach aż w końcu ktos ich ustawił do pionu. Teraz tylko mandaty chcieliby wystawiać i nic więcej nie robić. TAKI STRAŻNIK NICZYM SIĘ NIE RÓŻNI od zwykłego portiera czy stróża na parkingu. Ma podobne obowiązki i z tego ma być rozliczany. Na działkach mogą co najwyżej chodzić wokół płotu i wandali przepędzać. Albo ktoś ich zacznie rozliczać albo zlikwidować tą chorą formacje jak w innych miastach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  Szpadel(2018-04-09)
 • Jak strazników potrzeba NA UKICACH sTARÓWKI TO ICH NIE MA. Likwidacja Strazy miejskiej kiedyś nastąpi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2018-04-09)
Reklama