UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Służba, praca, bohaterstwo

 
Elbląg, Służba, praca, bohaterstwo
fot. nadesłana
Reklama

Są chwile, które łączą to wszystko. W czasie służby trzech funkcjonariuszy ochrony uratowało życie młodemu człowiekowi.

- Miałem kilka sekund, żeby właściwie zareagować. Natychmiast wezwałem kolegę na pomoc, powiadomiliśmy dowódcę zmiany i rozpoczęliśmy reanimację – opowiada mł.chor. Grzegorz Macek, który widząc zapalony sygnalizator wszedł do celi mieszkalnej i zobaczył nieprzytomnego osadzonego.
       Mimo że pogotowie ratunkowe przyjechało w niespełna kilka minut, to gdyby nie szybkie i profesjonalne działania funkcjonariuszy młody mężczyzna by nie przeżył.
       Kpr. Marcin Sikora i szer. Rafał Molenda reanimowali osadzonego na zmianę wykonując uciski klatki piersiowej i sztuczne oddychanie, a następnie mł.chor. Grzegorz Macek podłączał defibrylator. Później lekarz w szpitalu powie, że zawał serca był tak rozległy i w takim miejscu, że gdyby nie natychmiastowe działanie funkcjonariuszy i użycie specjalistycznego sprzętu pacjent nie miałby żadnych szans na przeżycie.
       W środę, 25 kwietnia dyrektor Aresztu Śledczego w Elblągu ppłk Robert Witkowski wręczył wymienionym funkcjonariuszom wyróżnienia dziękując za profesjonalne przeprowadzenie akcji ratującej życie i wzorową służbę. Zaznaczył też ogromną rolę szkoleń funkcjonariuszy służby więziennej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przy użyciu specjalistycznego sprzętu.
       Nasz służba jest trudna, bo wymaga dużej odpowiedzialności własnej, ale też odpowiedzialności za zdrowie i życie innych osób, nierzadko też postaw altruistycznych i bohaterskich. Tym większa satysfakcja, kiedy widzimy funkcjonariuszy jako właściwe osoby na właściwym miejscu.
       Na pytanie, czy czuje się bohaterem, uratował przecież życie człowiekowi - mł.chor. Grzegorz Macek odpowiada: - Nie, przecież to moja praca...
      
Anna Downar, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gratulacje chłopaki! Dobra robota!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  Karolcia07(2018-04-27)
 • Bohaterowi raz na rok nagroda a grubaska z kadry co miesiąc mają ekstra kasę. Oto sprawiedliwość. Q innych formacjach to samo!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2018-04-27)
 • Brawo panowie, jeszcze raz brawo i gratulacje, jesteście WIELCY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  El(2018-04-28)
 • Dziwne, jak służby jak Policja, tu w przypadku funkcjonariuszy Aresztu Śledczego, żołnierze itd. coś zrobią według mnie, co jest ich zasranym obowiązkiem robią taki show w mediach, że aż głowa boli. W przypadku jak zrobi to normalny obywatel, to jakoś nikt z tego nie robi medialnej sensacji. Oczywiście jak najbardziej popieram takie zachowania funkcjonariuszy, ale wybaczcie nie róbcie z tego jakieś wielkie bohaterstwo, bo uważam, że bohaterstwo polega na czymś innym. Dla mnie jest to zwykły obowiązek i tyle. Ostatnio bardzo modne jest tego typu show w mediach i tak naprawdę jaki to ma cel??? No cóż terasz każde normalne ludzkie zachowania jest czymś nadzwyczajnym i powodem do dania awansu albo kasy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2018-04-28)
 • Słowa z talmudu ,, kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat ". Nie ma większej wartości jak człowiek i jego życie. Dlatego taki czyn jest bez wątpienia bohaterstwem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  El(2018-04-28)
 • To to jeszcze nic. Jak za wyczyn dają kasę to ok. Ale większość kadry zawodowej dostaje ekstra kasę tylko dlatego ze jest kadrą!!!!! Szary funkcjonariusze g. Dostają!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  (2018-04-28)
 • W straży granicznej dostają co miesiąc ekstra kasę za to że są kierownikami i kaomendantami!!!! A zwykli co robią swoje tylko goła pensja!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  (2018-04-28)
 • Ponoć mają Wam teraz podwyższyć pensje, właśnie tym zwykłym funkcjonariuszom.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  (2018-04-28)
 • Chwasta trzeba było wyeliminować, a nie podlewać naszymi podatkami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  (2018-04-29)
 • policjanci bardzo często ratują komuś życie. Po prostu przestają ich bić albo torturować paralizatorem. Żadne bohaterstwo. , zwykła praca w niebieskim mundurze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2018-04-29)
 • Też prawda, ale funkcjonariusz może być tylko chwalony, bo jak coś złego zrobi, to jakieś dziwne milczenie i ukrywanie, żeby nie wyszło na zewnątrz. Prosi się duża reforma dla Policji, przede wszystkim dobór odpowiednich ludzi do tego zawodu, czasami jest lepiej nieco mniej funkcjonariuszy jak dużo i nie boję się powiedzieć bandytów w mundurze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2018-04-30)
 • Tak o 100 zł 😀
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2018-04-30)
Reklama