Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Strażacy uczą, jak udzielać pomocy

 
Elbląg, Strażacy uczą, jak udzielać pomocy
(fot. nadesłana)
Rek

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu zaprasza w niedzielę, 23 września, na otwarte szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie odbędzie się w JRG 2 przy ul. Browarnej. Udział w nim jest bezpłatny.

Po wakacyjnej przerwie strażacy wznawiają cykl szkoleń, który prowadzą od 2017 r. Cykl składa się z trzech spotkań o różnych blokach tematycznych, na których uczestnicy dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne.
     Pierwszy temat, który będzie omawiany już w najbliższą niedzielę (23 września) obejmuje zagadnienia dotyczące resuscytacji krążeniowo - oddechowej osoby dorosłej oraz dziecka z użyciem automatycznego defibrylatora AED.
     Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 w strażnicy przy ul. Browarnej 33 (JRG nr 2 - Sala Edukacyjna Ognik)
     
     Kolejne tematy spotkań:
     Zaopatrywanie ran i krwotoków (październik)
     Stany nagłe pochodzenia wewnętrznego (listopad)
     
     Aby wziąć udział w szkoleniu należy zgłosić się poprzez stronę internetową KWPSP.
     Ważna informacja - system nie wysyła potwierdzenia zapisu. Jeśli proces przebiega poprawienie jest to jednoznaczne z przyjęciem zgłoszenia.
     
     Szkolenie przeprowadzą instruktorzy:
     st. sekc. Jerzy Pawlyta - od 2013 r. strażak KM PSP w Elblągu; od 2007r. ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
     sekc. Michał Pawlyta- od 2014 r. strażak KM PSP w Elblągu; pielęgniarz anestezjologiczny w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
     str. Marcin Siemieniewski – od 2017 r. strażak M PSP w Elblągu; od 2006r ratownik medyczny w Zespołach Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Czapka z nadrukiem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywki