UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stworzyli ogród przyjazny ptakom

Elbląg, Stworzyli ogród przyjazny ptakom
fot. nadesłana

Uczniowie klasy IIc i IIIc III Liceum Ogólnokształcącego z nauczycielami biologii oraz przyrody, wrażliwi i nieobojętni na negatywne zmiany w środowisku, zasadzili na terenie szkolnym 47 sadzonek krzewów i drzew, będących przyszłym źródłem pożywienia i miejscem gniazdowania oraz schronienia ptaków.

Dobiegła końca realizacja projektu ekologicznego „Ogród przyjazny ptakom”. Jego wiodącym założeniem było stworzenie warunków siedliskowych dla ptaków bytujących w naszym mieście. W ramach projektu, oprócz sadzonek, zakupiono i umieszczono na drzewach karmniki oraz budkę lęgową dla ptaków. Posadzone krzewy zostały oznaczone i opisane na tabliczkach informacyjnych. Oprócz zwiększenia bioróżnorodności roślin i zwierząt projekt zakłada zaangażowanie młodzieży w pielęgnację ogrodu oraz rozwój ich zainteresowań przyrodniczych. Umożliwi on także realizację treści programowych w formie zajęć praktycznych z zakresu botaniki, zoologii czy ekologii.

Wygląda na to, że już wiosną będzie można podziwiać pierwsze efekty pracy uczniów i nauczycieli. W kolejnych latach planowany jest rozwój ogrodu i wzbogacenie go o rośliny zielne kwitnące, a także zagospodarowanie ekologiczne pozostałego terenu wokół szkoły.

 

III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama