UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces w cieniu koronawirusa

 
Elbląg, Na zdjęciu Mateusz Sitek,
Na zdjęciu Mateusz Sitek, fot. M. Nowosad

Nie tylko zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone ale także wszystkie olimpiady i konkursy przedmiotowe. Marzec i kwiecień to w większości tych rywalizacji okres centralnych finałów. Organizatorzy olimpiad przedmiotowych w większości już podjęli decyzję o przełożeniu konkursów centralnych na czerwiec.

W niektórych przypadkach zdecydowano się na zgodne z regulaminem podsumowanie etapów szkolnego i okręgowego i tą drogą wyłonienie laureatów. W taki sposób laureatem prestiżowej VI Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski został tegoroczny maturzysta z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu Mateusz Sitek. Jako laureat zdobył indeks na jeden z państwowych uniwersytetów. Dodatkowo otrzyma także nagrody rzeczowe przygotowane przez sponsorów Olimpiady. Mateusz jest uczniem klasy politechnicznej jednak bliżej mu do nauk społecznych. Stąd właśnie jako „wolny słuchacz” bierze udział w lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie i sam przygotowuje się egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu. Jest to jeden z najtrudniejszych egzaminów. W ubiegłych latach średnia zdawalność matury z WOS-u wynosiła 27-28 %. Tym samym można powiedzieć, że średnio w kraju nikt nie zdał matury z WOS-u, bo nie osiągnął 30%.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach od pierwszej edycji. Trzykrotnie uczestniczyli w finale. W ubiegłym roku w gronie laureatów znalazła się koleżanka Mateusza, również tegoroczna maturzystka Magdalena Świniarska. Tegoroczny zwycięzca Mateusz Sitek jest jedynym laureatem z województwa warmińsko-mazurskiego.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama