UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To będą drugie takie święcenia w katedrze

 
Elbląg, Biskup Wojciech Skibicki
Biskup Wojciech Skibicki (fot. Kuria Diecezji Elbląskiej)

W sobotę (6 kwietnia) o godz. 11 w katedrze św. Mikołaja odbędą się świecenia biskupie ks. doktora Wojciecha Skibickiego, z którym udało nam się chwilę porozmawiać. Będzie to druga taka uroczystość w dziejach miasta Elbląga. Pierwsze święcenia biskupie w kościele św. Mikołaja otrzymał bp chełmiński Wojciech Stanisław Leski 7 października 1747 roku.

Wojciech Skibicki ma 48 lat, od 24 lata jest księdzem. Święcenia kapłańskie z rąk biskupa elbląskiego Andrzeja Śliwińskiego otrzymał 10 czerwca 1995 r. w Elblągu. W ostatnim czasie był m.in. wicedyrektorem Wyższego Seminarium Duchownego oraz rzecznikiem prasowym kurii diecezjalnej. Jest członkiem komisji głównej synodu diecezjalnego oraz przewodniczącym zespołu pobożności ludowej i formacji liturgicznej. 
       Ukończył studia doktoranckie z zakresu liturgiki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie w 2003 r. obronił pracę doktorską zatytułowaną „Instytucja katechumenatu dorosłych w praktyce duszpasterskiej diecezji polskich”.Wykłada liturgikę w seminariach duchownych w Elblągu i Pieniężnie. 
       Jest pierwszym biskupem diecezji elbląskiej, który był w niej kapłanem. Co jest jego zdaniem obecnie największym wyzwaniem w diecezji?
       - Myślę, że dla diecezji elbląskiej jak i dla całego Kościoła w Polsce rodzi się dzisiaj potrzeba rozbudzenia potrzeb religijnych wśród katolików. Żeby sprawy wiary nie były tylko jakimś zwyczajem i rytuałem, ale stawały się żywe w codziennym życiu. Chodzi o doświadczenie życia wiarą – mówi bp Wojciech Skibicki. - - Jako biskup pomocniczy będę podejmował różne zadania związane z posługą biskupią na terenie diecezji. Będą to spotkania z księżmi, udzielanie sakramentu bierzmowania, przewodniczenie uroczystościom odpustowym oraz pogrzebom. Będę pomagał biskupowi diecezjalnemu w pełnieniu posługi biskupiej. Nadal będę zajmował się organizacją nauczania religii w szkołach oraz pełnił inne zadania, które do tej pory realizowałem.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • a mi zapadł w pamięci śp. biskup Śliwiński spowodował wypadek na bani i zniknął za wschodnią granicą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 16
  (2019-04-05)
 • znalazł się w miejscu uciech
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 22
  (2019-04-05)
 • Nie wierzę im, a nawet nie ufam. Proszę wyjaścić wszystkie zatajane sprawy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 19
  (2019-04-05)
 • Czyli w niedługim czasie następca Jezierskiego /z listy 24 biskupów z raportu fundacji "Nie lękajcie się"/?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 16
  kiki(2019-04-05)
 • Czy Robert Koliński otrzymał zaproszenie na święcenia ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 11
  Rumcajs (2019-04-05)
 • @kiki - i za co trafił do tego pożal się Boże "raportu"? Że skomentował sytuację zgodnie z rzeczywistością, zamiast ubiczować się, zrzucić sutannę "ze wstydu", a na koniec najlepiej dokonać rytualnego samospalenia w akcie protestu, bo chyba tylko to satysfakcjonowałoby pana z "fundacji Nie Lękajcie Się" (który pokazuje jaki jest neutralny i apolityczny, wożąc się wszędzie z posłanką Scheuring-Wielgus). Wsadźcie sobie ten wasz śmieszny "raport" głęboko - to zwykły wabik na zajadłych, bezmyślnych antyklerykałów taich jak ty, którzy nawet nie czytają, tylko oczekują efektu potwierdzenia. W rzeczywistości nic on nie ujawnia, nie udowadnia i nikomu nie pomaga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 9
  (2019-04-05)
 • Zgraja tu obecnych minusowaczy zapewnia powagę i szacunek do kleru.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 10
  (2019-04-05)
 • @kiki - A ty znasz księdza Wojciecha, że się tak autorytatywnie wypowiadasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 6
  (2019-04-05)
 • Jedynym stosownym komentarzem jest scena z filmu "Trzy bilboardy za Ebbing, Missouri". Tyle w temacie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  Trrrr(2019-04-05)
 • Spoko, już minusowo-plusowa kontrofensywa ruszyła i już wszystko jest "cacy", co nie? I to właśnie wy - lewacy. Potraficie tylko wygłaszać bon moty o "niewoli watykańskiej" i "księżach zboczeńcach", ale jak ktoś odpowiada wam argumentem lub tezą, to tylko minus, minus, minus - to jest wasz kontrargument. Zasłaniacie się jakiś kija wartym raporcikiem stronniczej fundacyjki, którego nawet nie potraficie bronić, tylko wymachujecie nim na prawo i lewo i wręczacie sobie plusiki, a innym minusiki. A jak ktoś zaprzecza waszym prawdom objawionym - to oczywiście "opłacany troll". Ale ja akurat nie mam wątpliwości, że za wasze wyrzygi nikt wam nie płaci, a szkoda - bo to by przynajmniej znaczyło, że nie jesteście totalnymi matołami. Za to z "post-prawdą" jesteście za pan brat i jeśli fakty wam przeczą, tym gorzej dla faktów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 9
  sasdas(2019-04-05)
 • No i jak zwykle wpis oczywiście nie pojawił się po zamieszczeniu, jak dobrze pójdzie to magicznie pojawi się na swoim miejscu za parę godzin. Brawo PortEL! Szkoda, że tak się dzieje tylko z wartościowymi wpisami. Jednolinijkowe sloganiki zawsze się dodają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  sasdas(2019-04-05)
 • Chwała Panu za nowego biskupa! Maryjo Królowo Polski módl się za nami!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 9
  (2019-04-05)
Reklama