Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

To było wspaniałe doświadczenie

 
Elbląg, To było wspaniałe doświadczenie fot. nadesłana
Rek

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu wróciła ze stażu zawodowego w niemieckim Schkeuditz w Saksonii. Poznanie europejskich standardów pracy odbyło się w ramach realizacji projektu ”Praktyka czyni mistrza”. Pobyt na zagranicznym stażu dotyczył 16 uczniów szkoły wraz z opiekunami.

Uczestniczący w wyjeździe uczniowie kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mieli możliwość podniesienia posiadanych umiejętności praktycznych, zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w branży instalatorstwa i prac wykończeniowych. Z kolei uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich mieli okazję poznać nowe techniki, technologie i trendy w zawodzie. Sprawdzili swoje umiejętności zawodowe w bezpośrednim kontakcie z klientem podczas świadczenia usług fryzjerskich. Wszyscy uczestniczący w projekcie uczniowie mieli możliwość porównania swoich umiejętności zawodowych z wymaganiami europejskimi. Z pewnością zwiększy to ich motywację do dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.
     Zagraniczna praktyka zawodowa, w której uczestniczyli uczniowie, pozwoli na wzrost ich konkurencyjności na rynku pracy. Uczestnicy stażu otrzymają dokumenty Europass i Ecvet. Wyjazd uczniów na staż do Niemiec był również świetną okazją do wzrostu kompetencji językowych, do poznania kultury i historii zabytków. W trakcie pobytu odbyły się liczne wycieczki, m.in. do Lipska, Berlina, Drezna.
     
     A oto niektóre wspomnienia uczestników z wyjazdu na staż:
     - Praktyka zawodowa, która odbywała się na terenie ośrodka, codziennie dostarczała nowych wrażeń, doświadczeń, Wiele cennych uwag i rad na pewno w przyszłości wykorzystam. Z każdym dniem uczyłam się coraz więcej, nie tylko praktyki zawodowej ale również języka. Przez takie zajęcia uwierzyłam w to, że naprawdę mogę być dobrym fryzjerem. Grono wspaniałych ludzi, którymi byliśmy otaczani sprawiało, byśmy czuli się jak najlepiej. Cały pobyt w skali od 1 do 10 oceniam na mocne 9 - mówi uczennica technikum usług fryzjerskich.
     - Mogę zachęcić wszystkich do korzystania z wyjazdów na praktyki zawodowe. Są z tego same korzyści. Zdobyłem nowe doświadczenia zawodowe, poznałem lepiej język niemiecki i kulturę kraju. Poznaliśmy się także lepiej nawzajem i nauczyliśmy się współpracy - dodaje uczeń zasadniczej szkoły zawodowej - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat