UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

To było wspaniałe doświadczenie

 
Elbląg, To było wspaniałe doświadczenie
fot. nadesłana
Reklama

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu wróciła ze stażu zawodowego w niemieckim Schkeuditz w Saksonii. Poznanie europejskich standardów pracy odbyło się w ramach realizacji projektu ”Praktyka czyni mistrza”. Pobyt na zagranicznym stażu dotyczył 16 uczniów szkoły wraz z opiekunami.

Uczestniczący w wyjeździe uczniowie kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych mieli możliwość podniesienia posiadanych umiejętności praktycznych, zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami stosowanymi w branży instalatorstwa i prac wykończeniowych. Z kolei uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług fryzjerskich mieli okazję poznać nowe techniki, technologie i trendy w zawodzie. Sprawdzili swoje umiejętności zawodowe w bezpośrednim kontakcie z klientem podczas świadczenia usług fryzjerskich. Wszyscy uczestniczący w projekcie uczniowie mieli możliwość porównania swoich umiejętności zawodowych z wymaganiami europejskimi. Z pewnością zwiększy to ich motywację do dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.
       Zagraniczna praktyka zawodowa, w której uczestniczyli uczniowie, pozwoli na wzrost ich konkurencyjności na rynku pracy. Uczestnicy stażu otrzymają dokumenty Europass i Ecvet. Wyjazd uczniów na staż do Niemiec był również świetną okazją do wzrostu kompetencji językowych, do poznania kultury i historii zabytków. W trakcie pobytu odbyły się liczne wycieczki, m.in. do Lipska, Berlina, Drezna.
      
       A oto niektóre wspomnienia uczestników z wyjazdu na staż:
       - Praktyka zawodowa, która odbywała się na terenie ośrodka, codziennie dostarczała nowych wrażeń, doświadczeń, Wiele cennych uwag i rad na pewno w przyszłości wykorzystam. Z każdym dniem uczyłam się coraz więcej, nie tylko praktyki zawodowej ale również języka. Przez takie zajęcia uwierzyłam w to, że naprawdę mogę być dobrym fryzjerem. Grono wspaniałych ludzi, którymi byliśmy otaczani sprawiało, byśmy czuli się jak najlepiej. Cały pobyt w skali od 1 do 10 oceniam na mocne 9 - mówi uczennica technikum usług fryzjerskich.
       - Mogę zachęcić wszystkich do korzystania z wyjazdów na praktyki zawodowe. Są z tego same korzyści. Zdobyłem nowe doświadczenia zawodowe, poznałem lepiej język niemiecki i kulturę kraju. Poznaliśmy się także lepiej nawzajem i nauczyliśmy się współpracy - dodaje uczeń zasadniczej szkoły zawodowej - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
      
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama