UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Uczniowie wcielili się w radnych. Jakie mają pomysły?

 
Elbląg, Dzisiaj na miejscach radnych zasiedli uczniowie elbląskich szkół
Dzisiaj na miejscach radnych zasiedli uczniowie elbląskich szkół (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Tor saneczkowy na Gęsiej Górze, organizacja biegu ulicznego im. gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, festynu „Elbląg żegna wakacje”, ale także utworzenie wypożyczalni miejskich rowerów – to tylko niektóre z propozycji uczniów szkół podstawowych, którzy obradowali dziś na I sesji Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. Zobacz zdjęcia.

W Dzień Dziecka władzę w Elblągu przejęli uczniowie szkół podstawowych. Przedstawiciele szkolnych samorządów wcielili się dziś w role radnych. - To było nowe, ciekawe doświadczenie. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, jak to będzie wyglądać – mówiła Patrycja Awtuch, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 15.
       A było jak na prawdziwej sesji: przemówienia zaproszonych gości i głosowanie nad projektami uchwał przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych samorządów szkolnych. To co różniło młodych radnych od ich starszych odpowiedników, to całkowity brak dyskusji na temat zgłaszanych uchwał i brak zacietrzewienia politycznego. - Przy głosowaniu kierowałam się m.in. tym, czy inicjatywa się przyda, czy jest ciekawa – zdradziła Patrycja Awtuch - Większość projektów była ciekawa i wymagała uwagi. Bardzo dobrze, że przeszły.

  Elbląg, Uczniowie wcielili się w radnych. Jakie mają pomysły?
(fot. Anna Dembińska)


       Radni mieli do rozpatrzenia trzynaście uchwał dotyczących bardzo szerokiej tematyki: od organizacji imprez dla elblążan, poprzez dostosowanie śmietników do potrzeb najmłodszych do wyregulowania świateł na dwuetapowych przejściach dla pieszych. Mimo braku dyskusji, żaden z projektów nie został przyjęty przez aklamację i głosy „przeciw” stanowiły dość dużą grupę. Spośród 13 projektów uchwał jedna (w sprawie organizacji Elbląskich Targów Szkolnych Kół Zainteresowań) nie znalazła poparcia młodych radnych.
       - Ze swojej strony zobowiązuję się przekazać prezydentowi miasta uchwały tejady. Myślę, że w większości są one możliwe do realizacji. Niedługo będziemy planować przyszłoroczny budżet, więc będzie można zarezerwować środki na cele dziecięce – zapowiedział Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
      
       Uchwały podjęte przez przedstawicieli Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych w sprawie: 
       - organizacji corocznego toru saneczkowego na Gęsiej Górze,
       - dostosowania pojemników do najmłodszych mieszkańców Elbląga pn. „Bajkowe śmietniki”,
       - organizacji corocznego biegu ulicznego po elbląskiej starówce uczniów szkół podstawowych pn. „Bieg Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego”
       - organizacji corocznego festynu „Elbląg żegna wakacje”.
       - przystąpienia gminy miasto Elblag do realizacji projektu „Park Trampolin”,
       - organizacji comiesięcznego wydarzenia „Drugie życie rzeczy”,
       - sygnalizacji świetlnej na dwuetapowych przejściach dla pieszych mieszczących się na terenie Elbląga,
       - organizacji rodzinnych biegów osiedlowych Orlik Run,
       - utworzenia na terenie miasta Elbląg parku pn. „Żywe gry planszowe”,
       - zagospodarowania boiska szkolnego przy SP 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu
       - utworzenia wypożyczalni rowerów na terenie Elbląga
       - utwardzenia i oświetlenia ścieżki rowerowej zlokalizowanej przy ul. Wyżynnej.
      
       Projekt odrzucony:
       w sprawie przyjęcia projektu miejskiego pn. I Elbląskie Targi Szkolnych Kół Zainteresowań „Pasjonada”

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama