Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczniowie wcielili się w radnych. Jakie mają pomysły?

 
Elbląg, Uczniowie wcielili się w radnych. Jakie mają pomysły? Dzisiaj na miejscach radnych zasiedli uczniowie elbląskich szkół (fot. Anna Dembińska)
Rek

Tor saneczkowy na Gęsiej Górze, organizacja biegu ulicznego im. gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, festynu „Elbląg żegna wakacje”, ale także utworzenie wypożyczalni miejskich rowerów – to tylko niektóre z propozycji uczniów szkół podstawowych, którzy obradowali dziś na I sesji Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. Zobacz zdjęcia.

W Dzień Dziecka władzę w Elblągu przejęli uczniowie szkół podstawowych. Przedstawiciele szkolnych samorządów wcielili się dziś w role radnych. - To było nowe, ciekawe doświadczenie. Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałam, jak to będzie wyglądać – mówiła Patrycja Awtuch, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 15.
     A było jak na prawdziwej sesji: przemówienia zaproszonych gości i głosowanie nad projektami uchwał przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych samorządów szkolnych. To co różniło młodych radnych od ich starszych odpowiedników, to całkowity brak dyskusji na temat zgłaszanych uchwał i brak zacietrzewienia politycznego. - Przy głosowaniu kierowałam się m.in. tym, czy inicjatywa się przyda, czy jest ciekawa – zdradziła Patrycja Awtuch - Większość projektów była ciekawa i wymagała uwagi. Bardzo dobrze, że przeszły.

  (fot. Anna Dembińska) (fot. Anna Dembińska)


     Radni mieli do rozpatrzenia trzynaście uchwał dotyczących bardzo szerokiej tematyki: od organizacji imprez dla elblążan, poprzez dostosowanie śmietników do potrzeb najmłodszych do wyregulowania świateł na dwuetapowych przejściach dla pieszych. Mimo braku dyskusji, żaden z projektów nie został przyjęty przez aklamację i głosy „przeciw” stanowiły dość dużą grupę. Spośród 13 projektów uchwał jedna (w sprawie organizacji Elbląskich Targów Szkolnych Kół Zainteresowań) nie znalazła poparcia młodych radnych.
     - Ze swojej strony zobowiązuję się przekazać prezydentowi miasta uchwały tejady. Myślę, że w większości są one możliwe do realizacji. Niedługo będziemy planować przyszłoroczny budżet, więc będzie można zarezerwować środki na cele dziecięce – zapowiedział Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
     
     Uchwały podjęte przez przedstawicieli Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych w sprawie: 
     - organizacji corocznego toru saneczkowego na Gęsiej Górze,
     - dostosowania pojemników do najmłodszych mieszkańców Elbląga pn. „Bajkowe śmietniki”,
     - organizacji corocznego biegu ulicznego po elbląskiej starówce uczniów szkół podstawowych pn. „Bieg Generała Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego”
     - organizacji corocznego festynu „Elbląg żegna wakacje”.
     - przystąpienia gminy miasto Elblag do realizacji projektu „Park Trampolin”,
     - organizacji comiesięcznego wydarzenia „Drugie życie rzeczy”,
     - sygnalizacji świetlnej na dwuetapowych przejściach dla pieszych mieszczących się na terenie Elbląga,
     - organizacji rodzinnych biegów osiedlowych Orlik Run,
     - utworzenia na terenie miasta Elbląg parku pn. „Żywe gry planszowe”,
     - zagospodarowania boiska szkolnego przy SP 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu
     - utworzenia wypożyczalni rowerów na terenie Elbląga
     - utwardzenia i oświetlenia ścieżki rowerowej zlokalizowanej przy ul. Wyżynnej.
     
     Projekt odrzucony:
     w sprawie przyjęcia projektu miejskiego pn. I Elbląskie Targi Szkolnych Kół Zainteresowań „Pasjonada”

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe