UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uroczyste otwarcie sali doświadczania świata

 
Elbląg, Uroczyste otwarcie sali doświadczania świata
fot. nadesłana

6 grudnia to był wyjątkowy dzień dla całej społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 im. J. Korczaka w Elblągu, gdyż w radosnej, mikołajkowej oprawie dokonano uroczystego otwarcia sali doświadczania świata.

Za 13 180 zł zakupiono nie tylko łóżko wodne z matą wibracyjną, ale także zestaw do aromaterapii, imitator powiewu powietrza, magiczne akwarium, urządzenie do robienia baniek mydlanych i specjalną walizkę wypełnioną pomocami dydaktycznymi (m.in. świecące piłeczki, pałeczki, koraliki do nawlekania itp.) do organizowania różnych zabaw w świetle ultrafioletowym. W sali dzieci, uczniowie, wychowankowie mogą także korzystać z lustrzanego domku, wodnej kolumny oraz kurtyny świetlnej i wyspy światłowodów. Takie otoczenie tworzy świat, który niepełnosprawne dziecko może dotknąć, poczuć całym sobą, usłyszeć.
Dzięki urządzeniom stymulującym rozwój zmysłów, doświadczeni terapeuci łatwiej znajdują drogę dotarcia do tych, którym niesprawność umysłowa, czy zaburzenia psychiki nie pozwalają na nawiązywanie prawidłowych relacji z otoczeniem. Dzieci agresywne się wyciszają, dzieci autystyczne pozwalają, choć na chwilę, do siebie dotrzeć, dzieci apatyczne ożywiają się, smutne - zaczynają się śmiać.

       Dzieci, uczniowie, wychowankowie, rodzice i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 dziękują serdecznie fundacji, która udzieliła wsparcia finansowego oraz ogromne serce i życzliwość.
      
SOSW Nr 2 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama