UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W piątek rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności

 
Elbląg, W piątek rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności
fot. Anna Dembińska, arch. portel

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia. Akcja organizowana jest przez Banki Żywności w sklepach spożywczych w całej Polsce. Bank Żywności w Elblągu organizuje zbiórkę w 30 sklepach w Elblągu oraz w Tolkmicku, Młynarach, Suchaczu i Starym Polu. Lista sklepów znajdzie się na stronie internetowej Banku.

Jak co roku zbiórkę organizujemy we współpracy z innymi organizacjami pomocowymi, w tym z Caritas, PSONI, Karan, Razem i innymi. Żywność zbierać będą wolontariusze z tych organizacji, ale największą grupę stanowić będą nieocenieni członkowie szkolnych kół wolontariatu, bez których trudno sobie tą akcję wyobrazić.
       Jak zwykle wolontariusze będą rozdawać klientom ulotki informacyjne oraz czuwać przy oznakowanych koszach. Ze sklepów do magazynu zebrane produkty przywiozą zaprzyjaźnione firmy, a w magazynie grupa wolontariuszy razem z pracownikami Banku posortuje je, policzy i spisze.
       Każdy klient będzie mógł przekazać wolontariuszom produkty spożywcze, którymi chce podzielić się z osobami najuboższymi.
       W ubiegłym roku, dzięki ofiarności darczyńców, wolontariusze zebrali w Elblągu przez dwa dni Wielkanocnej Zbiórki Żywności ponad 6 ton artykułów spożywczych, które trafiły do około 800 osób potrzebujących.
       Liczymy na dobre serca mieszkańców naszego miasta i miejscowości, gdzie odbędzie się zbiórka. Jest bardzo wiele osób, które nie będą mogły cieszyć się zastawionym świątecznie stołem, jeśli nie przyjdziemy im z pomocą. Szczególnie dotyczy to starszych, samotnych osób z małą rentą czy emeryturą. Nie trzeba dużo - wystarczy włożyć do bankowego kosza torebkę mąki, cukru, ryżu, butelkę oleju, konserwę mięsną, jakieś słodycze lub bakalie do ciasta, może mleko czy słoik majonezu. Mamy nadzieję, że nikt nie przejdzie obojętnie obok kosza z napisem: Wielkanocna Zbiórka Żywności.
       Zebrana żywność zaraz po zbiórce zostanie przekazana współpracującym z nami organizacjom charytatywnym, które przygotują paczki świąteczne dla swoich podopiecznych.
       Życzymy udanych zakupów i radości z dzielenia się nimi z potrzebującymi pomocy.
      
Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • oczywiście jak co roku wrzucę coś do koszyków, ale zastanawiam się komu jeszcze brakuje jedzenia ? może warto by pomyśleć o pacjentach szpitali ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  tseeetseee(2019-04-03)
 • A może napiszecie coś o ustawie 447 kongresu USA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2019-04-03)
 • Szkoda, że brak linku bezpośredniego do strony banku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2019-04-03)
 • Czy my emeryci mamy też zasilać bank żywności? Oszczędzamy i kalkulujemy, żeby Nam starczyło. Nie żyjemy ponad stan. Ale nie wyciągamy rąk do banku żywności. Trochę nieetycznie wyciągać od Nas cokolwiek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  KonradZ.(2019-04-04)
 • zamiast naciągać biednych ludzi, proponuję spacer pod urzędy państwowe łącznie z prezydentem miasta Elbląg, ,w końcu z jego ust padło dobro i opieka rodzinie, ,dlaczego to my mamy płacić oraz pod tzw, filantropów naszego miasta, którzy starają się za wszelką cenę dostać statuetkę, ,ich na to stać, a ludzie powinni się wypiąć na taki stan rzeczy, doją nas z każdej strony jakby mieszkańcy naszego miasteczka byli bogaczami, ,przestańcie okradać ludzi, a jeśli chcecie żebrać to po urzędach chodźcie tam mają na datek, ,jesteście bandą naciągaczy żerujących na emeryturach, którzy z chęcią dają mimo, że sami gówno mają, ,pod urzędy sepy ustawcie swe ustawki,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  grace(2019-04-04)
 • PiS naz rżenie nas na kilkudziesięciu podatkach, zwłaszcza na bandyckim VAT, 23 % i cieszy się że podnoszone są ceny na wszystko, od cen energii po ceny chleba ! Przykład taki że chyba dureń nie zrozumie. Z wczoraj cena etyliny 95 : w Szwecji - 14,99 Korony / litr, tj w przeliczeniu 6,18 zł / litr. .. a u nas w Polsce, 4,76 zł Leclerk - 5,29 Lotos. Zarobki w Polsce 2,5 razy mniejsze jak w Szwecji. przy cenach w sklpach porównywalnych, tylko tam lepsza jakość. Rżną nas na swoje dochody i na " klełbasę wyborczą" 500+, 1000+, a my jaki barany nie widzimy tylko sprzedajemy się !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2019-04-04)
Reklama