Czwartek 23-05-2019, imieniny Iwony, Dezyderiusza
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Elbląg, Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych

Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych. Zostanie ona przeprowadzona z wykorzystaniem elektronicznej platformy edukacyjnej www.eped.pl.

Dzieci kontunuujące edukację przedszkolną
     Rodzice dzieci uczęszczających do jednostek edukacji przedszkolnej zobowiązani są złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w danej jednostce w terminie 20–25 kwietnia (niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowej jednostce od dnia 1 września).
     
     Dzieci nowo przyjęte do przedszkola
     Rekrutacja dla nowo przyjmowanych dzieci rozpocznie się 4 maja. Wniosek o przyjęcie dziecka należy złożyć do 19 maja. We wniosku rodzic może wskazać 3 publiczne jednostki wychowania przedszkolnego.
     W procesie rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 biorą udział dzieci 3-4-5- i 6-letnie urodzone w latach 2014-2011:
     - do przedszkoli i innej formy wychowania przedszkolnego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat urodzone w latach 2014-2011,
     - do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 23 – dzieci w wieku od 3 do 6 lat urodzone w latach 2014 – 2011 (czas pracy oddziałów z uwagi na przyjmowanie dzieci młodszych może wynosić do 10 godzin dziennie),
     - do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych: nr 9 (w ZS nr 3), nr 11 (w ZS nr 1), nr 25 (w ZS nr 2) - dzieci w wieku 5-6 lat urodzone w roku 2012 i 2011 (czas pracy oddziałów będzie wynosił 7 godzin dziennie),
     - do oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych: nr 4, nr 12, nr 14, nr 15, nr 16, nr 19 - dzieci w wieku 6 lat urodzone w roku 2011 (czas pracy oddziałów będzie wynosił 7 godzin dziennie).
     Rekrutacja skierowana jest do kandydatów mieszkających wraz z rodzicami w Elblągu.
     Rodzice dzieci z innych gmin będą mogli ubiegać się o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej/innej formy wychowania przedszkolnego dopiero wówczas, gdy w jednostkach wychowania przedszkolnego pozostaną wolne miejsca po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego oraz po zapewnieniu miejsc dla dzieci mieszkających w Elblągu.
     Terminy rekrutacji wraz z informacją o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym oraz dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria oraz zasady rekrutacji i istotne dla rodziców informacje związane z rekrutacją wraz z opisem rekrutacji krok po kroku znajdują się stronie.
     
     Rekrutacja pierwszoklasistów

     Rekrutacja uczniów do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się w dniach 4 - 19 maja.
     Zgodnie z ustawą do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się:
     - na podstawie zgłoszenia rodziców - dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności
     - na wniosek rodziców - dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły pod warunkiem, że szkoła dysponuje wolnymi miejscami.
     Rekrutacja do I klas szkół podstawowych, tak jak w roku ubiegłym, odbywać się będzie za pomocą elektronicznej platformy edukacyjnej. Dzięki wykorzystaniu systemu kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał (jest możliwość wyboru 3 szkół) i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą (szkołą I preferencji).
     Ustalone zasady przyjmowania dzieci są jednolite we wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg.
     Terminy rekrutacji wraz z informacją o kryteriach branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz o dokumentach niezbędnych do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także o liczbie punktów możliwej do uzyskania za poszczególne kryteria będą dostępne na stronie.
     
     Uwaga!

     Zarówno w przypadku rekrutacji do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego, jak i do klasy pierwszej szkoły podstawowej, wypełnienie wniosku lub deklaracji bez wydrukowania, podpisania i dostarczenia do przedszkola/szkoły nie jest zgłoszeniem – taki kandydat nie bierze udziału w procesie rekrutacji na nowy rok szkolny. Zgłoszenie będzie uznane za terminowe pod warunkiem dostarczenia do wybranej jednostki (w godzinach jej pracy) wydruku wypełnionego elektronicznie wniosku lub deklaracji. Rodzice, którzy nie mogą wypełnić wniosku/deklaracji w systemie elektronicznym np. z powodu braku komputera, dostępu do Internetu mogą złożyć wniosek/deklarację w sposób tradycyjny (pobrać druk w jednostce, wypełnić i złożyć do jednostki I preferencji).
     
     Poznaj ofertę elbląskich jednostek oświatowych

     Dzięki platformie rodzice nie tylko będą mogli wypełnić elektroniczne wniosek lub zgłoszenie o przyjęcie dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej/ innej formy wychowania przedszkolnego lub szkoły podstawowej. Na platformie www.eped.pl w module „Informator Edukacyjny” uruchomiony zostanie informator o przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Znajdą się w nim: opis placówki, dane teleadresowe, informacje o czasie pracy, osiągnięciach oraz ofercie zajęć edukacyjnych.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 1
Fronty mdf frezowane biały mat
AMK Kuchnia 7