UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XI Elbląskie Dni Recyklingu już w sobotę

 
Elbląg, XI  Elbląskie Dni Recyklingu już w sobotę
(fot. AD, archiwum portEl.pl)
Reklama

W sobotę, 19 maja na placu Jagiellończyka odbędzie się już XI edycja Elbląskich Dni Recyklingu – ekologiczny festyn dla mieszkańców Elbląga i okolic. Festyn dla mieszkańców odbędzie się 19 maja w godz. 10-15 na placu Jagiellończyka.

Poprzedzi ją finał 22. edycji „Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych”, który odbędzie się w czwartek, 17 maja w SP 16 przy ul. Sadowej o godz. 13. W trakcie finału zostaną wyłonieni laureaci konkursu oraz zostaną im przekazane nagrody. Placówki oświatowe zostaną ocenione za zbiórkę posegregowanych odpadów przez cały rok szkolny oraz dodatkowo za realizację ekologicznych projektów w swojej placówce, wykonanie makiety lub pracy plastycznej obrazującej PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) oraz propozycję hasła promującego działalność ZUO Elbląg.
       Festyn dla mieszkańców odbędzie się 19 maja w godz. 10-15 na placu Jagiellończyka. W trakcie festynu wychowankowie placówek oświatowych i Centrum Tańca Cadmans przedstawią swój program artystyczny na scenie. Firma z Poznania przygotowała dla mieszkańców przedstawienie pt. „Na ratunek Czystolandii”. Dzieci zaśpiewają piosenki i powiedzą wiersze o tematyce ekologicznej.

 


       Mieszkańcy otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci roślin i ekologicznych gadżetów w zamian za zebrane selektywnie odpady: baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki, opakowania szklane, kartoniki po płynnej żywności oraz zużyty sprzęt elektroniczny. W tym roku jako nagrody proponujemy mieszkańcom w większości kwiaty oraz w niedużej ilości krzewy owocowe jak malina czy agrest. Nie będzie drzewek. Na stronie  można zapoznać się z regulaminem przyznawania nagród.
       Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach ekologicznych, a także skorzystać z wielu atrakcji takich jak np. dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, malowanie buziek, bramka do celowania piłką itd. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne, a udział w wybranych zajęciach nagradzany. W czasie warsztatów dzieci zdobędą wiedzę o zasadach segregacji odpadów oraz przybliżą sobie pojęcie recyklingu poprzez praktyczne zajęcia. Zrobią np. świeczniki ze słoików, podstawki do kubków z drewna, piórniki z plastikowych opakowań lub ekotorbę. W zabawie „Koło fortuny” otrzymają ekologiczne gadżety za prawidłowe rozwiązanie zagadki. Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzyma komiks pt. „Piekarczyk znów o Elbląg walczy”.
       Najważniejszym celem spotkania pracowników ZUO z mieszkańcami Elbląga jest budowanie świadomości ekologicznej poprzez naukę zasad segregowania odpadów i wdrożenie praktyki segregowania w życie.
      


       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Dni Recyklingu 
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama