UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z wiatrem po nagrodę imienia doktor Oli

 
Elbląg, Z wiatrem po nagrodę imienia doktor Oli
(fot. Anna Dembińska)
Reklama

Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych zostało laureatem 15. edycji konkursu im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Zwycięstwo przyniósł projekt nauki żeglarstwa dla dzieci zagrożonych wykluczeniem. Zobacz zdjęcia z gali.

Już po raz piętnasty Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych nagrodziła najciekawsze inicjatywy „trzeciego sektora” podejmowane przez elblążan. W sali koncertowej elbląskiej szkoły muzycznej zebrał się społecznicy, aby nagrodzić tych, którzy w ostatnim roku przeprowadzili najciekawszą inicjatywę.
       - Coraz mniej jest organizacji, które się zgłaszają. Ale też coraz trudniej przeprowadzić ciekawą i oryginalną inicjatywę. Mamy już czternastu laureatów i każdemu następnemu jest coraz trudniej – mówiła Teresa Bocheńska, członek Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych.
       Tak źle z elbląskim trzecim sektorem jednak nie jest. Główna nagrodę: statuetkę i 2 tys. zł wygrało Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych za projekt „Wiatr w żagle”. - Dla 30 dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym zorganizowaliśmy zajęcia żeglarskie. Przez kilka miesięcy dzieci brały uczyły się żeglować [podczas zajęć w Nadbrzeżu. Oprócz tego były objęte wsparciem psychologicznym i pedagogicznym – wyjaśniała Beata Sawicka ze Stowarzyszenia Inicjatyw Rodzinnych.
       To nie jedyna inicjatywa, którą elbląski SIR się zajmuje. - Mamy też wolontariat. Wymyśliliśmy taką akcję „Starszy brat, starsza siostra”, w której pomagamy dzieciom w nauce, a także dostają one pomoc socjalną. Włączyliśmy się też w obchody stulecia odzyskania niepodległości. Organizujemy międzyszkolną debatę „100 argumentów za współczesnym patriotyzmem na stulecie niepodległości” – mówiła Beata Sawicka.
       Nagroda zostanie przeznaczona na sfinansowanie działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hart”. Na gali wyróżnienia otrzymały koło Polskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych w Elblągu oraz elbląskie Amazonki. List gratulacyjny z okazji 50. urodzin otrzymał też klub piłki ręcznej EKS Start.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama