UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaćma to nie wyrok

 

Katarakta wcześniej, czy później dotknie co drugiego z nas. Jest to choroba, z którą boryka się 70% osób powyżej 75. roku życia. Nie jest to jednak wyznacznik, ponieważ to schorzenie dotyczy coraz młodszych osób. Nieleczona zaćma prowadzi do ślepoty.

Katarakta to choroba uleczalna. Jedyna metoda leczenia stosowana na całym świecie to zabieg chirurgiczny, tzw. fakoemulsyfikacja. Jest to usuwanie zaćmy (zmętniałej soczewki) za pomocą wibracji ultradźwiękowych, które rozdrabniają zmętniałą soczewkę w oku. W jej miejsce wstawiana jest nowa sztuczna soczewka. Bez kolejki zabieg w rejonie Elbląga i okolic można wykonać w Klinice Potocki.
      
       Klinika Potocki. Jesteśmy blisko, gdy liczy się zdrowie
       Własny blok operacyjny wykończony w najwyższych europejskich standardach, świetna kadra lekarzy specjalistów i holistyczne podejście do pacjenta - Klinika Potocki to nowa jakość usług medycznych.

 


       Metoda operacji zaćmy jest bezpieczna oraz ból nie jest odczuwalny dla pacjenta. Zazwyczaj stosowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu większość osób zmagających się z chorobą nie posiada przeciwwskazań do wykonania zabiegu (choroby internistyczne, wiek) .
       Zabieg odbywa się w przedziale czasowym 15-20 minut. Około 1,5 godziny trwa cała procedura. Po około czterech godzinach pacjent może opuścić szpital, a po kilku dniach może powrócić do wykonywania większości czynności życia codziennego.
       Bardzo ważne jest to, że efekty operacji widoczne są praktycznie od razu. Dzisiejsza medycyna pozwala na wszczepienie soczewki, która jednocześnie koryguje wady wzroku (astygmatyzm, starczowzroczność, krótkowzroczność, dalekowzroczność). Obecnie stosowane są także soczewki posiadające filtr UV. Chronią ludzkie oko przed szkodliwym promieniowaniem oraz pozytywnie wpływają na kontrast widzenia, co znacznie ułatwia jazdę samochodem po zmroku. Oznacza to, że raz na zawsze możemy przestać nosić okulary. Na operacyjne usunięcie zaćmy powinniśmy zdecydować się jak najszybciej. Całkowite zmętnienie soczewki może spowodować powikłania oraz może nie pozwolić na całkowitą poprawę wzroku.
      
       Więcej informacji na temat zabiegu usunięcia zaćmy na stronie.
       Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem usunięcia zaćmy zapraszamy do Kliniki Potocki.
      


       Klinika Potocki

       ul. Botaniczna 11, Braniewo
       tel. +48 55 234 68 76
       www.klinikapotocki.com

       ----- artykuł sponsorowany -----
.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl