UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaplanuj z nami swoją przyszłość

 
Elbląg, Zaplanuj z nami swoją przyszłość
fot. kpt. Anna Downar

W środę, 27 marca elbląski areszt zorganizował spotkanie z grupą młodzieży stojącą u progu wyboru dalszej ścieżki kształcenia i swojego przyszłego zawodu. Wizyta studyjna dała okazję do naocznego poznania pracy funkcjonariusza Służby Więziennej.

Praca w formacjach mundurowych dla wielu młodych ludzi wydaje się atrakcyjna i zawsze budzi ciekawość. Działania niektórych formacji jak Policji czy Straży Granicznej są łatwo obserwowalne, łatwiej dokonać oceny tego zawodu i podjąć decyzję o ewentualnym wstąpieniu do służby. Natomiast o pracy funkcjonariusza Służby Więziennej realizowanej za murami aresztów i więzień, młodzież ma nadal małe wyobrażenie. Stąd też wizyty studyjne, możliwość zobaczenia funkcjonariuszy w trakcie typowych, codziennych obowiązków, możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami SW jest nieoceniona w planowaniu przyszłej ścieżki zawodowej.
       Tym razem taką możliwość mieli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu kształcących się na kierunku Technik Analityk z innowacją pedagogiczną dotyczącą pragmatyki w służbach mundurowych.
       St. inspektor działu ochrony por. Tomasz Czaplicki zapoznał młodzież ze specyfiką pracy i służby w różnych działach elbląskiej jednostki począwszy od działu ochrony, ewidencji, finansów po dział penitencjarny.
       Oprócz wizyt studyjnych na terenie elbląskiej jednostki, Areszt Śledczy prowadzi intensywną kampanię promocyjną zachęcającą młodych ludzi do wstępowania w szeregi Służby Więziennej oraz podejmowania kształecnia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie.
       Od 1 kwietnia 2019 roku rozpoczyna sie nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji zamieszczony na stronie Uczelni. W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a Uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie I umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.
       Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej. Planowane do realizacji studia stacjonarne II stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem magisterskim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie oficerskim. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł magistra oraz akt nadania stopnia podporucznika Służby Więziennej.
       Absolwenci I I II stopnia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii I Penitencjarystyki w Warszawie mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.
       Informacje w formie plakatów i ulotek na temat naboru do WSKiP w Warsazwie oraz zachęcających do wstąpienia do Służby Więziennej przekazano do dziewięciu szkół średnich w Elblągu.
      
Anna Downar, Areszt Śledczy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama