512 918 555

Wybory 2018

Baltic Cup Baltic Cup

Białorusinki mocniejsze od Kram Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Białorusinki mocniejsze od Kram Startu (piłka ręczna) fot. Anna Dembińska

Szczypiornistki Kram Startu doznały pierwszej porażki na turnieju odbywającym się w Gdańsku. Elblążanki przegrały z białoruskim HC Gomel 19:24. Zobacz zdjęcia z meczu. Po południu nasza drużyna zawalczy z drugie miejsce, a jej przeciwnikiem będzie Łączpol Gdańsk.

Trwa ostatni dzień Międzynarodowego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet w Gdańsku. Elblążanki po wygranych odniesionych wczoraj nad Kościerzyną i Koszalinem, dziś walczą o zwycięstwo w całym turnieju. Pierwszym niedzielnym przeciwnikiem Kram Startu był białoruski HC Gomel, który wcześniej pokonał UKS PCM 30:16 oraz Łączpol 27:20 i zremisował z Energą Koszalin 27:27.

Nasza drużyna rozpoczęła pojedynek z Białorusinkami od trzech nieskutecznych rzutów. Za to od pierwszych minut świetnie między słupkami spisywała się Sołomija Szywerska, broniąc m.in rzut karny. Co prawda w 5. minucie meczu zawodniczki HC Gomel prowadziły 2:0, jednak po kolejnych kilku minutach to elblążanki wygrywały 4:2. Niezwykle skuteczna w ataku była nowa zawodniczka Startu Dominika Grobelska, rzucając trzy bramki z czterech zdobytych przez Start. W grze naszego zespołu było nieco niedokładności przy podaniach, co umożliwiło rywalkom na przechwyty i kontry. Po kwadransie było 5:5. Pojedynek był bardzo wyrównany, o czym świadczy gra praktycznie bramka za bramkę do końca pierwszej połowy. Po kwadransie gry na parkiet wybiegła kolejne zawodniczki: Sylwia Lisewska, Ewa Andrzejewska, Dominika Hawryszko, Daria Gerej oraz Aleksandra Stokłosa. Elblążanki pokazały kilka ciekawych zagrań, np. do wbiegającej na koło Joannie Wadze niepozornie dograła Sylwia Lisewska. Z drugiej strony zdarzały się też łatwe przechwyty Białorusinek. Po 30 minutach spotkania Start miał jedna bramkę straty (10:11).
     Drugą połowę od celnego rzutu rozpoczęła Dominika Grobelska. Przez kolejne dziesięć minut drużyny naprzemiennie trafiały do siatki. W 40. minucie na ławkę kar powędrowała Ewa Andrzejewska i od tego czasu gra Kram Startu się posypała. Elblążanki miały duże problemy ze skutecznością. Indywidualne krycie Sylwii Lisewskiej przez Białorusinki mocno utrudniało rozgrywanie akcji Aleksandrze Jędrzejczyk, która razem z Ewa Andrzejewską co rusz była zatrzymywana przez szczelną defensywę rywalek. Po czterech bramkach z rzędu dla HC Gomel tablica wyników wskazywała 13:18. Trwającą dziesięć minut niemoc strzelecką naszej drużyny przerwała z linii 7. metra Sylwia Lisewska. Niestety trzy kolejne trafienia padły łupem rywalek i ich przewaga wzrosła już do siedmiu goli. Elblążankom udało się zniwelować część strat, jednak przewaga Białorusinek była zbyt duża i tym samym nasza drużyna doznała pierwszej porażki w turnieju.

Kram Start Elbląg - HC Gomel 19:24 (10:11)