UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Biegali na orientację w Bażantarni

 
Elbląg, Biegali na orientację w Bażantarni
fot. nadesłana
Reklama

Zawody odbyły się przy pięknej wymarzonej, wiosennej pogodzie. Jego centrum znajdowało się na terenie naszej przepięknej Bażantarni, przy zabytkowej muszli koncertowej.

Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wlk. pod opieką niezawodnego Pana Mateusza Gagjewa, także biegacza, oraz SP nr 14, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7 i innych szkół.
       Był to klasyczny bieg na orientację. Były to zawody, które odbyły się przy pomocy systemu SI (Sport Ident) czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce lub szyi. Natomiast na każdym punkcie kontrolnym jest stacja, która wczytuje do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety, każdy z uczestników otrzymuje gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Wyniki są gotowe od ręki. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej. Limit czasu wynosił 90 minut. W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci. Z uwagi na skalę mapy 1: 7 500 /1cm >>> 75 m/ oraz ulistnienie i przez to pogorszoną widoczność rzeźby zawodnicy mieli pewne problemy z zaliczaniem punktów kontrolnych.
       W kategorii Open-K zwyciężyła Małgorzata Bączek, przed Janiną Banach z Pasłęka, a trzecia była Magdalena Orzechowska. W kategorii rodzinnej zwyciężyła rodzina Borkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Różalskich, trzecie miejsce zajęła rodzina Krause. Dlatego warto biegać na orientację zwłaszcza kategorii rodzinnej i uczyć swoje pociechy, bo ta konkurencja sportowa daje wymierne efekty pod każdym względem.
       W kategorii szkoły podstawowe – dziewczęta Nikola Rostankowska przed Karolina Bączek i Oliwia Rekowska (wszystkie ze SP 14). 
       Natomiast w kategorii szkoły podstawowe –chłopcy zwyciężył Kamil Bebel (SP 14).
       W kategorii gimnazjum-dziewczęta zwyciężyła Gabriela Szczepanik przed Karoliną Deptułą i Joanną Banach.
       W kategorii gimnazjum-chłopcy zwyciężył Piotr Banach (Gimnazjum nr 8), drugi był Mariusz Grabowski, trzeci Adrian Chojnowski - obaj z gimnazjum z Kamionka Wlk.
       W kategorii szkoły ponadgimnazjalne -dziewczęta zwyciężyła Julia Typańska, natomiast w kategorii szkoły ponadgimnazjalne -chłopcy zwyciężył faworyt Jakub Typański (ZSTI -Elbląg). Drugi był Patryk Czapka, a trzeci Dawid Piwek ( obaj z OSW Kamionek Wlk.).
       Bardzo zacięta była walka w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii Open- mężczyźni, gdzie zwyciężył Andrzej Patrejko z Morąga przed Piotrem Światkowskim i Jarosławem Mazurem.
       Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na każdego zawodnika czekał na mecie napój chłodzący. Protestów nie zanotowano. W zawodach uczestniczyli zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli gdyż bieg na orientację jest sportem dla każdego. Zawody zorganizował i przeprowadził Elbląski Klub Orienteringu Gryf przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
Bolesław Czechowski, prezes EKO Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama