CLJ: Olimpia przegrała w stolicy

Elbląg, CLJ: Olimpia przegrała w stolicy

Niestety trwa zła passa Olimpii Elbląg rocznika 2002 występującej w rozgrywkach CLJ U-17. Tym razem zespół z Elbląga musiał uznać wyższość Escoli Warszawa, przegrywając w stolicy 2-0.

- Poza warszawskimi faworytami, czyli Legią i Escolą Varsovia poziom jest wyrównany, każdy może wygrać z każdym - mówił przed meczem trener Olimpii, Karol Przybyła.
       Juniorzy Olimpii znowu grali nierówno. Zdecydowanie słabszą połową była pierwsza, zakończona stracona bramką po stałym fragmencie gry. W identycznych okolicznościach Olimpia straciła bramkę w ostatnim domowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź, więc jest nad czym pracować. Druga połowa była lepszą w wykonaniu Olimpii, ale pomimo kilku dogodnych sytuacji żółto-biało-niebiescy bramki nie strzelili. W końcowych minutach podopieczni trenera Przybyły postawili wszystko na jedną kartę, dążyli do wyrównania. Bramka w końcówce jeszcze padła, ale ponownie dla stołecznego zespołu, który podwyższył wynik po pewnie wykonanym rzucie karnym. Co do słuszności w kwestii podyktowania “jedenastki” pozostało wiele wątpliwości i kontrowersji.
       - Znowu mecz co najmniej do zremisowania. Pierwsza bramka po błędzie w ustawieniu przy rzucie rożnym, druga z karnego gdzie faul raczej za polem karnym. Szkoda, bo kolejne punkty uciekły - poinformował po meczu trener Przybyła.
       W najbliższej kolejce Olimpia Elbląg zagra z MKS Polonią Warszawa. Mecz w niedzielę, 23 września o godz. 15 na stadionie przy ul. Moniuszki.

Escola Varsovia Warszawa 2-0 Olimpia Elbląg
       Olimpia: Wezel, Grędzicki (70' Gruz), Mazurek, Kukałowicz, Biel, Pohlid (50' Mączkowski), Siwko (41' Jarguz), Łojeczko (65' Hawryszko ), Sarnowski, Kottlenga (65' Drewek), Rogowski (41' Denisewicz).

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl