CLJ: Olimpia z trzema bramki i trzema punktami

Elbląg, CLJ: Olimpia z trzema bramki i trzema punktami
(fot. Olimpia Elbląg)

Meczem z Jagiellonią Białystok piłkarze Olimpii Elbląg zaczęli rewanże w rundzie jesiennej w Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. W spotkaniu, w którym faworytem była „Jaga”, lepsza okazała się Olimpia. Trzy bramki i trzy punkty po stronie żółto-biało-niebieskich.

Po raz pierwszy w tym sezonie w bramce drużyny prowadzonej przez Karola Przybyłę zobaczyliśmy Dawida Kapłona. Bramkarz w ostatnich 7 meczach stał między słupkami w drugoligowej Olimpii. Jednak występ w CLJ, a także piątkowy transfer Sebastiana Madejskiego może oznaczać, że to właśnie były zawodnik m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała jest szykowany jako “jedynka” na mecz ze Stal Stalową Wolą (sobota, 6 października, godz. 19:45).
       Faworytem dzisiejszego spotkania była Jagiellonia. Podobnie było przed inauguracyjnym meczem z 18 sierpnia. Wówczas Olimpia przywiozła punkt z Białegostoku i ten wynik został odebrany jako dobry początek dla beniaminka z Elbląga .
       Mecz zaczął się od groźnej sytuacji Olimpii, jednak strzał Pawła Kazimierowskiego nie sprawił żadnych kłopotów bramkarzowi Jagiellonii. Później długimi fragmentami gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 35. minucie indywidualną akcją popisał się Mateusz Pohlid, który po efektownym dryblingu oddał strzał w stronę bramki Dziekońskiego, ale bramkarz Jagiellonii ponownie pewnie interweniował. Dwie minuty później kolejna sytuacji Olimpii, kolejna Pohlida, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Dziekoński. Do przerwy 0:0.
       Druga połowa zaczęła się znakomicie dla Olimpii. Po zespołowej akcji na strzał zdecydował się Bartosz Mączkowski, nie dając szans bramkarzowi Jagiellonii i tym samym żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Jeszcze nie opadła euforia po strzelonej bramce, a ponownie usłyszeliśmy okrzyk radości zawodników Olimpii. W 44 minucie Wojciech Łojeczko strzałem z lewej nogi przy prawym słupku podwyższył prowadzenie Olimpii. Znakomity początek drugiej połowy elbląskiej drużyny!
       W kolejnych minutach oglądaliśmy śmielsze ataki Jagiellonii, jednak defensywa Olimpii potwierdzała, że jest jedną z lepszych w lidze i nie dopuszczała do zagrożenia.
       W 62 padł kolejny gol dla Olimpii. Strzałem sprzed pola karnego popisał się Oskar Kottlenga, nie dając żadnych szans Dziekońskiemu.
       Pewne zwycięstwo cieszy, tak samo jak przełamana niemoc strzelecka. Przed spotkaniem Olimpia strzeliła tylko trzy bramki, zatem skuteczność wzrosła dwukrotnie. Zwycięstwo niezwykle ważne i potwierdzające, że Olimpia jest drużyną, która jeszcze zamiesza w rozgrywkach grupy A Centralnej Ligi Juniorów do lat 17.
       Kolejny mecz juniorzy Olimpii zagrają 14 października w Białymstoku z MOSP.

Olimpia - Jagiellonia 3:0 (0:0)

1:0 - Bartosz Mączkowski (41 min), 2:0 - Wojciech Łojeczko (44 min), 3;0 - Oskar Kottlenga

Olimpia: Dawid Kapłon - Mateusz Pohlid, Mateusz Gruz, Paweł Kazimierowski, Bartosz Mączkowski, Paweł Mazurek, Łukasz Sarnowski, Szymon Rogowski, Kamil Biel, Wojciech Łojeczko, Franciszek Denisewicz.
       Ponadto zagrali: Marcin Choma, Mateusz Siwko, Oskar Kottlenga, Maciej Jarguz, Maksymilian Kukałowicz, Szymon Drewek

Jagiellonia: Xavier Dziekoński - Szymon Jarosz, Jakub Masłowski, Bartosz Jurczak, Oskar Osipiuk, Krystian Maciejuk, Jakub Orpik, Radosław Zyśk, Kacper Żarejko, Marcel Krygier, Dominik Mazur.
       Ponadto zagrali: Jakub Prużanin, Piotr Wójcik, Gabor Żukowski, Filip Dojlida, Damian Bieliński, Maciej Kozłowski