Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Zapomniana Ogrodowa.... Zapomniana Ogrodowa....

Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości

 
Elbląg, Co warto wiedzieć przed Biegiem Niepodległości fot. nadesłana
Rek

999 osób weźmie udział w IV Elbląskim Biegu Niepodległości, to nowy rekord imprezy! Na kilka dni przed zawodami przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące biegu.

- Cieszę się, że Elbląski Bieg Niepodległości bije kolejne rekordy frekwencji. W zawodach wystartuje wielu elblążan, ale będziemy też gościć mieszkańców ponad 80 miejscowości, w tym m.in. z Olsztyna, Trójmiasta, Warszawy, a nawet Kaliningradu. Zachęcam wszystkich do wspólnego udziału w obchodach Święta Niepodległości, które odbędą się przed biegiem, a podczas zawodów – do gorącego dopingu na trasie – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     Jak informują organizatorzy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski i Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni - nie ma już możliwości zapisania się na bieg, bo limit startujących został wyczerpany.
     
     Oto najważniejsze informacje dotyczące zawodów:
     Dystanse i trasa

     Uczestnicy IV Elbląskiego Biegu Niepodległości startują na dystansie 10 km (bieg główny, trzy pętle), 3333 m (bieg towarzyszący) i w rywalizacji trzyosobowych sztafet (3 razy 3333 m). Wszyscy startują razem – o godz. 13.30. Start i meta będą wyznaczone na ul. Teatralnej, a trasa pętli będzie biegła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną. Przy starcie i mecie będą znajdowały się punkty z wodą.
     
     Mały Bieg Niepodległości Enduro Kid
     O godz. 11 wystartuje Mały Bieg Niepodległości Enduro Kid. To krótkie wyścigi dla dzieci do 13. roku życia na dystansie od 50 do 300 metrów. W zawodach weźmie udział 200 dzieci, które wcześniej zapisali rodzice. I to właśnie rodzice lub opiekunowie będą musieli przy odbieraniu numeru w biurze zawodów podpisać oświadczenie o zgodzie na start swojej pociechy. Każde dziecko, które ukończy bieg otrzyma na mecie wykonany na tę okazję specjalny medal oraz słodką niespodziankę od sponsora – firmy Wolność z Elbląga. Dzieci otrzymają też przed biegiem mini pakiety startowe. Co w nich będzie? - To niespodzianka – mówią organizatorzy.
     
     Biuro zawodów

     Będzie się mieściło w siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej 1 (hala lodowiska). Po odbiór pakietów startowych zapraszamy już w piątek w godz. 14-18 i w sobotę w godz. 9-13 (pakiety dla dzieci będą wydawane do godz. 10.40). Organizatorzy proszą osoby startujące o wydrukowanie ze strony zapisów (elektronicznezapisy.pl) karty zawodnika z oświadczeniem o braku przeciwwskazań medycznych do startu w zawodach i przekazanie tej karty w biurze zawodów.
     W tym samym budynku będzie mieścił się depozyt, a biegacze będą mogli skorzystać z szatni i pryszniców.
     
     Pakiet, nagrody, posiłek
     Każdy uczestnik IV Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe, które ufundowali sponsorzy.
     
     Pobiegnij i pomóż Kubie
     Stało się już tradycją, że każda edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości związana jest z akcją charytatywną. W tym roku pomagamy 12-letniemu Kubie, choremu na przewlekłą niewydolność nerek. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić podczas imprezy wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.
     
     Parkingi

     Organizatorzy apelują do kierowców o pozostawianie samochodów na parkingach przy basenie MOSiR przy ul. Robotniczej, parkingu Centrum Handlowego Zielone Tarasy, parkingu ZUS i parkingu przy PKO BP. W godz. 10.30-15 ulica Teatralna zostanie zamknięta dla ruchu . Utrudnienia w ruchu na pozostałych ulicach, po których będą biegli zawodnicy, zostaną wkrótce ogłoszone przez Urząd Miejski.
     
     Zakończenie zawodów

     Oficjalne zakończenie Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid wraz z wręczaniem nagród odbędzie się 15 minut po zakończeniu zawodów w hali lodowiska MOSiR. Z kolei zakończenie IV Elbląskiego Biegu Niepodległości wraz z wręczaniem nagród odbędzie się w holu CSE Światowid, początek o godz. 15.
     Schemat biegu znajdziesz tutaj.
     Informacje na temat utrudnień w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej podczas Święta Niepodległości znajdziesz tutaj.
     
     Program Biegu Niepodległości

     piątek, 10.11.2017
     godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
     
     sobota, 11.11.2017
     godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
     godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat). Dokładna rozpiska minutowa.
     godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
     godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
     godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
     godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
     godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
     godz.15:45 - zakończenie zawodów.
     
     Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
     Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny